Nechcete vypadat zbytečně přísně? Ohlídejte si tvar obočí. Právě ono totiž dodává vaší tváři výraz. Rovné působí přísně, klenuté vám naopak dodává jemnost.
Promotion

Jak na to?

Vezměte si na pomoc kvalitní pinzetu, například Slant od značky Tweezerman (mimochodem, nebojte se výrazných barev, v kosmetické taštičce díky nim pinzetu najdete raz dva). Pak opatrně vytrhávejte jednotlivé chloupky, které jsou mimo horní i dolní linii obočí.

Pokud kůži nejprve napnete mezi prsty a tah pinzety povedete po směru růstu chloupků, nebude vás to tak bolet. Na trhání obočí si ideálně udělejte čas večer před spaním, kůže se totiž do rána krásně uklidní a nebude tak zarudlá.

Jestli máte citlivou pokožku, pořiďte si gel z aloe vera, který zakoupíte například v lékárně. Následně použijte paletku nebo tužku na obočí s odstínem, který se co nejvíce blíží barvě vašeho obočí, a vymalujte ho. Pokud zkombinujete dvě barvy, bude výsledek působit přirozeněji.

Na závěr obočí pročešte speciální gelovou řasenkou směrem nahoru. Díky tomu bude držet tvar, a navíc získá jemný zdravý lesk.

Tipy kosmetické redaktorky

Obočí by mělo začínat ve svislém prodloužení linie chřípí nosu a končit tam, kde vede spojnice mezi chřípím a vnějším koutkem oka. Pokud máte světlé vlasy, raději volte jemnější barvy. Tmavé by totiž působily uměle. Pročesání směrem vzhůru dodá na dramatičnosti zejména tmavému obočí.