Pokud patříte mezi módní maniaky, tak už jste o ní zaručeně slyšela. Řeč je o lodičce Oh really! od značky Louis Vuitton. Deset světových fotografů tuto ikonu ztvárnilo ve svých originálních vizích.
Promotion

Závratně vysoký podpatek této legendy se prošel před objektivem slavných fotografů hned v několika světových městech. Putoval do Paříže, New Yorku a zastavil se také v Londýně a Los Angeles. Výsledkem je jedinečná série fotografií, která představuje tuto neuvěřitelně sexy botu mnohdy ve zcela neobvyklých situacích.

Čekali byste ji na svůdné nožce krásné modelky? Ano, tam ji skutečně naleznete… Méně byste si však tuto lodičku asi představovali zavěšenou na elegantním bicyklu nebo jak dělá společnost cherubínovi na kamenném reliéfu. Tam všude ji totiž kreativní fotografové umístili!

A kdo všechno složil této kultovní módní záležitosti svoji poctu a pro Louis Vuitton ji vyfotil? Byl to David Sawyer, Fabien Sarazin, Daemian Smith + Christine Suarez, Thomas Paquet, Iris Velghe, Mari Rozzi, Marjolijn De Groot, Roberto Badin, Emir Eralp a Patricia Schwoerer.

RobertoBadinVelo_RVB_150DPI

Možná vás napadá, proč tolik povyku kvůli jedné botě? Ona to ale není jen tak obyčejná lodička! Jedná se o naprostou klasiku. Na patě se jí pohupuje ozdobný zámek, o kterých jsme nedávno psali v článku Šperky Louise Vuittona inspirovaly zámky. Jde o prvek pro tuto znaku zcela charakteristický. Známý je především z koženého zboží, například kabelky Lockit.

Znalci značky Oh really! dokonce označují za nejklasičtější, nejelegantnější a nejženštější botu v kolekcích Louis Vuitton. Poprvé se představila v kolekci jaro/léto 2010. Své místo na slunci si ale vydobyla velmi rychle. V malých obměnách se totiž objevuje každou sezonu. Krása a svůdnost zůstává, mění se jen použité materiály, barevnost a výška podpatku.

02_IMG_3551_final1_bampw_RVB_150DPI

Úspěch tohoto modelu plyne také z toho, že jsou to boty pohodlné, ale zároveň smyslné i elegantní. O komfort při nošení se stará skrytá platforma. V reálu to tak znamená, že výška čtrnácticentimetrového podpatku je odsazena na jedenáct centimetrů.

Pokud jste si ještě nezamilovali, podívejte se na úžasné fotky v naší galerii!