Vyhněte se zbytečnému zdobení! I v jednoduchosti je krása a nechybí jí vtip.
Promotion


Přirozené ladění

Inspirace přírodou Vydejte se na výlet do přírody a pozorně se dívejte kolem sebe. Se stejnou nenuceností, s jakou příroda ladí skály, stromy a květiny, můžete kombinovat barvy u sebe doma i vy. Tak jako v lese míchejte různé druhy dřeva, všechny odstíny zeleně i země a nebojte se přidat pár kytek pro radost.

Odvaha vybírat si

Internet nám dopřává pohodlí výběru, o kterém se našim babičkám ani nesnilo. Z jednoho místa – a z pohodlí křesla – prohlédneme desítky obchodů. Neberte tedy první věc, kterou uvidíte, ale věnujte čas hledání. Možná se nakonec vrátíte k té první, ale to je život.

Vydržet a na správný kousek si počkat

Znáte tu touhu, kdy málem sáhnete po něčem, co sice přesně neodpovídá vašim představám, ale vám už se nechce čekat? Zadržte! V případě nábytku, ale i doplňků do bytu se vyplatí počkat a investovat opravdu jen do toho, co má skutečnou hodnotu.

Příběhy věcí

Produkty mají své designéry, kteří si při jejich navrhování něco mysleli. Zaujme-li vás třeba lampička, zajímejte se o jejího návrháře a příběh, který její vznik provázel. Dozvíte se něco zajímavého a ke své nové lampě získáte osobní vztah.

Ideální textil

Spánek máme spojený s příjemnými dotyky.Vždyť právě v posteli jsme látkami obklopeni nejtěsněji! Povlečení, polštáře i přehozy tedy vybírejte nejen očima, ale hlavně hmatem. Přírodní materiály jako bavlna, hedvábí nebo len vás nikdy nezklamou a mohou mít spoustu podob – od damašku přes satén po kanafas.

Picture_7_copyPicture_6_copy

Černý tác Tray Large, 1070 Kč, konvice a hrnek Pantone, 1242 Kč a 323 Kč, vše Stockist

Kde jsme nakupovali?

  • postel Trysil, 160 × 200 cm, dřevotříska, ocel, Ikea, 2790 Kč barva na stěně Primalex, odstín S 1502-Y
  • nástěnné boxy House, překližka, www.nordicday.cz,1024 Kč a 895 Kč; šedá váza/svícen Pava, sklo, kov, Naoko, 625 Kč
  • dřevěná písmena, překližka, www.nordicday.cz, 519 Kč/4 ks; stříbrné rádio Mini Dolmen, Lexon, Naoko, 895 Kč
  • přehozy: černošedý Grey, 130 × 170 cm, bavlna, www.nordicday.cz, 3059 Kč; lněný béžový: Snel Furniture 2100 Kč, 2500 Kč a 2100 Kč
  • polštáře: šedý zlatavý polštář Silky, hedvábí, www.butlers.com, 379 Kč; sametový povlak na polštář Sign 459 Kč, modrošedý sametový polštář a šedý polštářek, www.bellarose.cz, a 539 Kč
  • otočná stolička, kov, dřevo, Snel Furniture, 5400 Kč
  • dřevěná lampa s plechovým stínidlem White Shade, www.nordicday.cz, 3879 Kč; dřevěné svícny Pillar S a M , Apropos, 566 Kč a 708 Kč černobílá předložka Sophia, www.nordicday.cz, 1144 Kč