Prestižní akce zvaná Met Gala neboli Galavečer Metropolitního muzea v New Yorku patří mezi ostře sledované večery, kde pozvané celebrity předvádějí (a někdy se i předhánějí), jak si dokážou poradit s tematickým dress codem.
Promotion

Zatímco loni se měly inspirovat Čínou, letos bylo zadání ryze futuristické: Manus & Machina: Móda ve věku technologií. Na červeném koberci tak převládaly metalické odlesky, kovové detaily i hvězdný třpyt od hlavy až k patě. Právě díky jednotícímu tématu, které zároveň odkazuje na související kostýmní výstavu, je sledování outfitů z Met Gala dokonce větší zábavou než red carpet z předávání Oscarů či filmových festivalů. A komu to letos doopravy slušelo? V Marianne jsme dali hlavy dohromady a vybrali následujících deset dam, které se podle nás zhostily zadaného tématu přinejmenším důstojně.

Objevily se ale i modely, které budily jen a jen rozpaky. Pomyslnou hvězdnou pěchotu by letos bezesporu vyhrála Madonna, která ve svém bizarním modelu ukázala vše, co člověk vidět nechce, následovaná Lady Gaga a Katy Perry.