Klasika nemusí být konzervativní. Tímto se řídila značka Max Mara při navrhování nové kolekce, kterou představila na posledním milánském fashion weeku.
Promotion

Nastal čas, aby se ženy cítily silné, úspěšné a podle toho se i oblékaly. Toto byla myšlenka, kterou se inspiroval tým návrhářů Max Mara. Ani tato luxusní značka totiž není pozadu a stejně jako mnoho dalších stojí za právy žen. V kolekci najdete klasické střihy jako pouzdrové sukně, kabáty nebo trenchcoaty. Jak už ale bylo řečeno, klasika nemusí být nuda. Obzvlášť, když je kolekce plná zvířecích potisků, kůže a tvídu. Zajímavým detailem jsou spadlé kšandy na kožených sukních, které měly modelky oblečené přes úzké kalhoty.

Na mole se několikrát objevilo i tričko. To sice nemělo žádný feministický nápis, jak mají nyní módní značky v oblibě, ale je na něm grafika ženy. Tu navrhla módní ilustrátorka Francois Berthaud.

A jak se žena díky kousku oblečení může cítit úspěšnější a odvážnější? Podle slov samotné značky:  "Stačí sledovat, jak vklouzne do kabátu Max Mara a hned má pocit, že může dobít svět." Je pravda, že skvěle padnoucí oblečení dělá s ženským sebevědomím divy.

Fotky z přehlídky najdete v naší galerii.

Promotion