Slovenský Ateliér Papaver pro vás připravil návod, jak si vytvořit nádhernou podzimní květinovou dekoraci, kde je dýně použita jako nádoba pro aranžmá. Společně s řezanými květinami jde o skvostnou kombinaci, která rozzáří každý interiér.
Promotion

Díky návodu od Ateliéru Papaver je výroba podzimní květinové dekorace opravdu snadná. Stačí jen sledovat návod.

Potřebujeme:

středně velkou dýni, řezané květiny v podzimních barvách, můžeme použít i různé sukulenty, aranžérskou hmotu, nůž a zahradnické nůžky

IMG_8259_copyIMG_8267

Postup práce:

Odřežeme vrchní část dýně a vydlabeme její vnitřek. Následně do ní vložíme mokrou aranžérskou hmotu, kterou jsme si připravili nejlépe den předem. Jednotlivé řezané květiny jemně zapichujeme do hmoty, přičemž nejvyšší umístíme do středu dýně. K jejímu okraji se délka květin postupně zkracuje tak, aby vytvořily příjemně svažující se okraj aranžmá. Začínáme s většími a výraznějšími rostlinami, ty budou tvořit základní kostru aranžmá, a postupně přidáváme ty s drobnějším květenstvím. Použít můžete i sukulenty. Odstraňte z kořenů hlínu a drátem přepíchněte jejich stonek v nejhrubší části. Drát nám totiž slouží jako náhrada pevného stonku.

IMG_8273IMG_8281

Na aranžmá na fotce jsme použili tyto řezané květiny:

ostálka (Zinnia), plody třezalky (Hypericum), čajové růže, eryngium (Erygnium), echinacea (Echinacea), vřesovec (Erica), protea (Protea), nepravý šafrán (Carthamus), černucha (Nigella), sukulent  

Ještě stále je možné natrhat si v zahrádce:

bordó nebo zelené listy dřišťálu (Berberis), oranžové mochyně (Physalis), květy hortenzie (Hydrangea), vřesy (Calluna)…  

IMG_8286IMG_8297

Co se zbytkem dýně:

Pokud se vám povedlo vrchní část dýně hezky odřezat, nemusíte ji vyhodit. Jemně ji zakomponujte do samotného aranžmá, případně jenom tak opřete o dýni. Využít se dá i jako dekorativní podložka, na kterou položíte čajovou svíčku.

IMG_8338IMG_8325

Další nápaditá aranžmá a spoustu inspirace najdete na webu atelierpapaver.sk.