Průzračné karibské moře se drží na špičce popularity už pěknou řádku let. Vypadá to ale, že má nového konkurenta – růžové jezero Hutt Lagoon.
Promotion

Zatímco většina lidí touží po dovolené u křišťálově průzračného moře, Australané mají v rukávu mnohem barevnější eso. Jezero Hutt Lagoon se nachází na západním pobřeží Austrálie a je vzdáleno jenom kilometr od města Gregory. Matka příroda si s jezerem pěkně pohrála a vykouzlila z něho nepřehlédnutelný růžový koktejl, který vás omráčí svou jedinečnou barvou. Jako hlavní „surovinu“ pro přípravu koktejlu použila řasy Dunaliella salina, které obsahují betakarotén.

Jezero
Zdroj: @chleoparry

 

Pokud se rozhodnete jezero navštívit, pak se k němu rozhodně vydejte v dopoledních či pozdně odpoledních hodinách. Právě v tento čas je nejlépe nasvíceno a ukazuje svou vnitřní krásu. Je jenom otázkou času, kdy se z Hutt Lagoon stane podobná turistická atrakce, jakou je v současné době třeba rakouské městečko Hallstatt. Už nyní si ho ale začínají všímat reklamní společnosti, a tak se jezero objevilo například v kampani Life is Beautiful od Lancôme.

Jezero
Zdroj: @humnutrition

 

Promotion