Po loňském výletu do Milána se Baťa Fashion Weekend přesouvá zpět do Prahy. O víkendu 13. a 14. dubna se na pražském Žofíně odehraje několik módních přehlídek, výstava obuvi a také finále soutěže pro mladé návrháře Baťa Young Designers' Challenge. A co nás na oslavě 125. narozenin značky Baťa čeká?
Promotion

Módní přehlídky

Na každém správném fashion week(end)u nesmí chybět módní přehlídky! Ale nečekejte žádné až nepřirozeně hubené modelky. "Baťa chce podporovat zákazníky v tom, aby se cítili příjemně takoví, jací jsou. Proto očekávejte modelky staré, mladé, hubené i silnější. Zkrátka takové, které jsou samy se sebou spokojené," říká marketingová ředitelka Jana Barbati Chadová. Všechny módní show se ponesou v duchu tématu letošního Baťa Fashion Weekendu, a tím je Evoluce stylu. Kromě samotné runwaye diváky vizuáně upoutá i projekce v podobě animací či hudba v podání DJe. Přehlídky proběhnou v sobotu i v neděli v těchto časech: 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 a v neděli ještě v 17:00.

Výstava a muzeum

Protože letošní Baťa Fashion Weekend bude zároveň oslavou 125. narozenin této české značky, nesmí chybět ani výstava s tímto výročím spojená. V muzeu vytvořeném speciálně pro tuto příležitost uvidíte kolekce bot reprezentujících historii firmy Baťa a také dílnu Tomáše Bati s nářadím, které on a jeho zaměstnanci skutečně používali. Kromě toho budou vystaveny i další kolekce, například italská a čínská, kolekce Red Label, obuv s technologií Insolia či Flexible nebo aktuální modely ze spolupráce s Coca-Colou. Na Baťa Fashion Weekendu se představí i novinka Mello z řady Baťa Power.

Finále Baťa Young Designers' Challenge

Finále soutěže pro mladé návrháře se letos účastní deset vybraných studentů z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, italské Florentské univerzity a Nairobské univerzity z Keni. Letošní soutěžní téma byl pro všechny studenty návrh designových tenisek. Studenti dostali možnost zúčastnit se samotné výroby v továrnách Baťa v Dolním Němčí a Keni pod vedením zkušených mistrů obuvi. A právě tyto modely finalisté představí v rámci Baťa Fashion Weekendu. Jeden vítězný návrh z každé země vybere odborná porota složená z módních redaktorů, návrhářů a zástupců značky Baťa. Tyto vítězné boty pak bude Baťa sériově vyrábět a prodávat ve vybraných prodejnách po celém světě.

Vstup na Baťa Fashion Weekend je zdarma. Pokud se vám přesto nepodaří dorazit, můžete se akce zúčastnit alespoň na dálku, a to díky live streamu, který poběží na této adrese: https://www.facebook.com/BataCzech/.

Promotion