Nekvalitní boty mohou napáchat spoustu škody. Pokud vás trápí ploché nohy, zhmožděné prsty, vbočený palec či bolesti zad, mohou být na vině vaše boty. Není na čase dát nekvalitním botám sbohem? Poradíme vám, jak poznáte ty, které stojí za to nosit.
Promotion

Vzhled je důležitý. Ale nesmí být na prvním místě.

Dámské boty vybíráme podle vzhledu. Líbí se nám, tak si je jdeme vyzkoušet. Na tom není nic špatného a těžko se bude takový postup nějak radikálně měnit. Než si boty vůbec začnete zkoušet, mělo by vás zajímat její zpracování. Není ani tak důležité, z jakého materiálu je bota ušita, ale jak dobře drží pohromadě. Na co se při zkoušení bot zaměřit? A jak poznat kvalitní boty?

Tip: Investice do kvalitních bot se vždy vyplatí. Boty Geox, Tamaris a další oblíbené značky jsou většinou sázka na jistotu – najdete je na eobuv.cz

-        Zajímejte se, zda je bota lepená, nebo šitá. Lepené boty nikdy nevydrží to, co boty šité. Zaměřte se na spojení boty s podrážkou. Nejvhodnější je, aby byla bota v tomto místě nejen slepená, ale i sešitá.

-        Zkontrolujte i vnitřek boty. Kvalitní boty jsou vypodšívkovány po celé délce chodidla. A kožený vnitřek bude mnohem lépe absorbovat vlhkost.

-        Zkontrolujte, jakým způsobem jsou zpracovány cvoky, dírky pro tkaničky a další detaily. Tato místa jsou vystavena velké zátěži, a pokud sotva drží pohromadě už v obchodě, těžko snesou víc než jednu procházku.

Prošly boty vizuálním testem? Tak hurá na zkoušení!

-        V botě je potřeba mít dostatek místa pro všechny prsty.

-        Při chůzi musí pata držet na místě a nesmí ujíždět do strany.

-        Bota nesmí vytvářet tlak na malíček ani palec.

-        Boty vždy zkoušejte s ponožkami. Zvenčí nahmatejte špičku nejdelšího prstu a ujistěte se, že je mezi ním a vnějším koncem boty místo zhruba na šířku palce.

-        Ujistěte se, že vás horní okraj boty neškrábe a nedře do kotníku.

Prošly by takovým testem boty, které už v botníku máte?