Hi-tech krémy, správná životospráva a dostatek spánku – díky tomu všemu můžete vypadat mladě. Když ale špatně zvolíte barvu stínů, vlasů nebo laku na nehtech, zbytečně si přidáte pěkných pár let. Víte, jakými chybami si nejvíc škodíte?
Foto: Getty Images
 
Jedna moje kamarádka kdysi dostala jako dárek proměnu u věhlasného vizážisty. Jela jsem tam s ní a pozorovala, jak kolem její nenalíčené tváře pobíhá s barevnými kartičkami. Nakonec prohlásil, že je podzimní typ, a dostala vzorník, podle kterého si měla vybírat líčidla – jedině ta budou jejímu typu slušet. Jestli si myslíte, že se pak líčila výhradně zemitými odstíny, tak se pletete. Sice byla chudší o pár tisíc, ale vzorkovník nikdy nepoužívala, protože se nemohla zbavit pocitu, že by to byla trochu nuda. Doba omezujících barevných typologií je sice dávno pryč, i dnes ale specialisté pracují s barvami. Naučte se jejich triky.
 
VLASY
Koruna krásy nezáleží jen na kvalitním střihu a délce. Podle kadeřníka Libora Šuly je dobré postupně přecházet ke světlejším barvám vlasů, u kterých není tolik zřetelný odrost – ten o věku prozradí vše. Roky ale přidávají i všechny odstíny s kovovými odlesky a tóny bez jemného náznaku zlatavé. Pleť totiž s věkem ztrácí přirozený béžovozlatý pigment, a proto je vhodné ho mírně suplovat alespoň ve vlasech. 
 
„V případě, že jste zvyklá na studenou barvu, nanesl bych ji ke kořínkům a délky bych nechal mírně zlaté. Určitě bych se také vyhnul měděným, červeným a rezavým tónům – tedy za předpokladu, že nejste typická zrzka, tato pleť si nazlátlý odstín zachovává automaticky. Všechny ostatní takové barvy zbytečně zestaří,“ doporučuje Libor Šula.
 
Celý článek najdete v lednové Marianne.