Vizáž předurčuje Patrika Děrgela (29) k rolím seriálových milovníků, o to víc překvapuje v dramatických rolích v Národním divadle. Ale třeba i v tom, jak se na hony drží od hvězdných manýrů.

Když jsem jela za vámi na rozhovor, dívala jsem se na Instastories.

Co je to Instastories?

Vy to nevíte?

Nemám Instagram ani Facebook.

Prosím?

Je to tak. Jsem mimo sociální sítě.

Tak to vám celkem závidím. Jak se vám podařilo odolat?

Ani nevím, spíš nechápu, jak se povedlo všem ostatním, že tam jsou. Nástup sociálních sítí jsem pořádně nezachytil. Ani počítač jsem dlouho vůbec neměl. Pořídil jsem si ho až po škole, na DAMU se to dalo zvládnout i bez vlastního počítače. Asi před deseti lety jsem si založil mail a dál se to nevyvíjelo. Toť moje technologická evoluce. Ale nejsem proti sociálním sítím, určitě se tam můžete dozvědět zajímavé věci.

Možná někdy ano, ale spíš je to velký žrout času. Třeba na Instastories můžete koukat víceméně hlavně na to, co mají ostatní k obědu.

Cože? Jakože bych teď na Instagramu koukal třeba na to, jak ze dvora vyjíždí auto, třeba tady vedle kavárny? To fakt někdo natočí a dá na Instagram? A vy si to pak v té tramvaji pustíte? To je mazec!

Zatímco já sledovala sociální sítě, vy jste byl na zkoušce v Národním divadle. Co zkoušíte?

Pracuji na hře Zbyhoň, je to o Slovanech. Dominantou scény je myslivecký posed a důležitou rekvizitou je i trdelník, tradiční staročeská pochoutka datovaná k roku 2008. A nechybí ani grilování, hospodské lavičky s pivem Radegast a samozřejmě zahrádkaření.

Zahrádkaření je velký fenomén. Pozoruji, že s věkem k němu většina lidí dojde. Začneme zahrádkařit a víkendová odpoledne trávíme v hobby marketech.

To víte, že jo. Ale že by to bylo až s věkem? Podívejte, co mám tady na záložkách v mobilu. Zrovna včera jsem hledal Vari system.

Co je to Vari system?

Traktor. Umí spoustu věcí. Drtí, seká, jezdí. To je můj sen, ten bych jednou chtěl!

Vy využijete Vari system? Kde žijete?

Žijeme v ...

...CELÝ ROZHOVOR NAJDETE SRPNOVÉ MARIANNE!

Marianne

Promotion