Promotion

Prázdniny jsou ve své polovině, a to znamená jediné. Děti naříkají, že jim zbývá pouze 31 dnů prázdnin a rodiče zase naříkají, že jejich potomci mají ještě 31 dnů volna. Pokud patříte do druhého tábora a nevíte, jak své děti následující měsíc zabavit, pak pro vás máme dobrou zprávu. Existuje ještě mnoho aktivit, které v srpnu můžete společně stihnout a vyzkoušet.

Promotion

HURÁ NA VÝLET

Pokud vám zbývá ještě pár dnů volna, pak společně vyrazte na rodinný výlet. Nikdo neříkal, že nutně musíte k moři nebo za hranice naší republiky. Vždyť skvělou dovolenou lze zažít i v české kotlině. Bohatě postačí, když nepodceníte program a najdete místa, která jsou jako stvořená pro rodiče s dětmi. A jaké jsou naše tipy?

Pro malé i velké přírodomilce

Mají vaše dítka blízko k přírodě? Pak vyrazte na výlet do Krkonoš, kde se nachází Stezka korunami stromů. Na trase v celkové délce 1 511 metrů se společně vydáte od kořenů až ke korunám stromů. Na rozdíl od běžného výletu do lesa vám Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice vám nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Při stoupání do výšky 24 metrů vás čeká 40 skleněných cedulek s kukátky. Pohledem skrze ně se dozvíte zajímavosti o lese kolem vás. Když vystoupáte na vrchol Stezky do výšky 45 metrů, budete si moci vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa a do celé krajiny kolem

Stezka korunami stromů
Cestu dolů si pak můžete zkrátit a urychlit tobogánem, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů.
Zdroj: Stezka korunami stromů Krkonoše

Vzhůru na piknik

Připravit svačinku, dobroty, domácí limonádu a vyrazit s piknikovou dekou do přírody. Na první pohled skvělý plán, který ale mnoho rodin nikdy nedotáhne do zdárného konce. Pokud ale dáte pikniku šanci, určitě vás nezklame. Nezapomeňte ale pro děti připravit aktivity nebo vzít hry. Společně si pak odpoledne užijete ještě více, a zároveň si pojistíte to, že se děti nebudou nudit. V případě, že byste piknik chtěli spojit s výletem, můžete vyrazit do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, kde si návštěvníci mohou vyzvednout naplněné piknikové koše a vychutnat si vybrané lahůdky s rodinou. 

Čas na cyklotoulky

Malé sportovce jistě nadchne cyklistický výlet. Buď se můžete projet po vašem okolí, nebo vyrazit na cyklovýlet třeba kolem Máchova jezera. Právě tam na vás čeká 15 kilometrů rovinatého terénu, který je jako stvořený pro malé cyklisty. Začněte u vlakového nádraží v Doksech a vydejte se po červené turistické značce do Starých Splavů. Odtud pak budete projíždět borovými lesy kolem jezera. Průměrným tempem trasu zvládnete za hodinku, takže budete mít dost času ke koupání na „Mácháči“ nebo na prohlídku Zámku Doksy a Muzea Čtyřlístku.

Cykloturistika
Cyklovýlet vaše děti jistě ocení. 
Zdroj: GettyImages

DOMÁCÍ POHODA

I v domácím prostředí lze vytvořit skvělý program, kterým zabavíte svá dítka. Nebojte se tedy sáhnout po hrách, které frčely už za vašeho dětství. 

Dětská olympiáda

I když jsme se v letošním roce olympiády nedočkali, můžete zorganizovat její skromnější (a zahradní) verzi. Složité sportovní disciplíny vyměňte za jednodušší aktivity a profesionální sportovce za vaše děti. Výsledek? Zábavné odpoledne plné sportu a zdravého soupeření, které si zaslouží odměnu v podobě medaile. Alespoň té čokoládové!

Hra na Indiány

Stačí trocha představivosti a pár drobností pro navození atmosféry a trávník za domem se může změnit na indiánskou vesnici. Základem je pořádné tee-pee, kam se malí indiáni rádi nastěhují klidně na celý den. Z čerstvě nařezaných větví jim vyrobte luk a šípy na lov bizonů a z širšího pruhu gumy a peříček zase jednoduše vzniknou čelenky. Indiáni se pak mohou učit střílet na terč, plést náramky z bavlnek nebo hledat stopy zvířat v hlíně.

Indiáni
Také jste si v dětství hráli na Indiány?
Zdroj: GettyImages

Domečky pro skřítky

Na vycházce do lesa mohou děti popustit uzdu fantazii a z přírodních materiálů vystavět malé chaloupky, aby udělaly radost lesním skřítkům. Z šišek, klacíků a listů vzniknou krásné domky, které děti jistě zvládnou vybavit i nábytkem. A z nasbíraných borůvek a malin mohou skřítkům připravit třeba i večeři.

Výroba nanuků

Sladká zmrzlina k létu neodmyslitelně patří a je dobré ji mít doma v zásobě pro malé i velké mlsouny. „Díky formičkám na zmrzlinu není problém si vlastní nanuky vyrobit i doma nebo na zahradě. Stačí různé druhy ovoce, tvaroh, smetana nebo čokoláda. Děti budou nadšené, že sivyrobily zmrzlinu podle svých představ, a rodiče zase mají kontrolu nad tím, jaké suroviny nanuk obsahuje,“ říká Petr Wagner, ředitel e-shopu Astoreo.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Děti by se měly v létě i nudit, doporučují psychologové​​​​​​​

Promotion