Existují designéři, kteří ke hvězdám vzlétnou rychlostí světla, ale dlouho se mezi nimi neohřejí. Vedle nich jsou zde i neskuteční pracanti, kteří na svém snu cílevědomě a dlouhodobě pracují. Lenka Štěpánková patří mezi ně a věřte, že o ní ještě hodně a dlouho uslyšíte!
Promotion

A kdy tato sympatická brunetka začala svoji kreativitu systematicky rozvíjet? Výtvarné nadání se u ní projevilo už na základní škole, a tak logicky zamířila na Střední průmyslovou školu textilní v Brně. Následovalo přijetí na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a studium v ateliéru Designu oděvu a obuvi pod vedením Liběny Rochové.

Už během studií se Lenka dostala do širšího povědomí módních fajnšmekrů. Pomohla jí k tomu například výhra v soutěži Studentská kreativita a s ní související cesta do New Yorku. Na letošním Dreft Fashion Weeku jsme se také dočkali její samostatné módní přehlídky. Při všech těchto úspěších si Lenka ponechává úžasnou skromnost a bez rozmyslu dodává: „Největším úspěchem pro mě je, když se zákaznicím moje věci líbí, dělají jim radost a chtějí je nosit!“

7semestr-2

Tato mladá a velmi nadějná návrhářka tvoří pod značkou jsem, která je určená ženám toužícím po elegantních, originálních a luxusních kouscích, ve kterých se budou cítit samy sebou. Prostě takové, jaké doopravdy jsou.

A jaký styl vyznává ona sama? „Především ležérní a pohodlný. Zkrátka takový, který mi umožňuje cítit se dobře, i když mám hektický den. Kromě modelů z vlastní dílny nosím i pár věcí ze Zary. Jejich oblečení mi dobře sedí a za rozumnou cenu tam seženu kousky z poměrně kvalitních materiálů.“ Jako každého kreativce i Lenku zajímá, jaké modely představují návrháři ve světě. Mezi její oblíbené módní domy a designéry patří například Chloé, Jil Sander a Lanvin.

Její aktuální kolekce Sekvence v sobě zahrnuje spojení ženské krásy, sofistikovanosti a dokonalosti s hodnotou zlatého řezu, tedy jakéhosi konceptu božské proporce. „Při vytváření kolekce jsem myslela na dokonalou ženu. Na její ženskost, originalitu i touhu po dokonalosti. Na její křehkost a sílu v jedné osobě,“ vysvětluje Lenka Štěpánková.

Kolekci si můžete prohlédnout na stránkách www.jsem.name nebo se na ni můžete osobně přijít podívat do ateliéru v Karmelitské ulici v Praze 1. Rozhodně doporučujeme druhou variantu, protože jednotlivé modely jsou ušité z nádherných materiálů, jako je jemně zpracovaná kůže, heboučké hedvábí a vlna, všechny jsou velmi příjemné nejen na nošení, ale i na omak.

Modely Lenky Štěpánkové si můžete prohlédnout i v naší galerii.