Znáte mladé české návrhářky a jejich práci? Některé z těch, jejichž modely se nám líbí, bychom vám rádi představili. Jako první jsme vybrali Veroniku Benešovou.
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

Nedávno jsme psali o tričku Amébis, které lze nosit na sedmnáct způsobů. To je jeden z návrhů, který vytvořila právě Veronika. Nyní chystá i variantu pro děti.

amebis_nove

  

amebis_deti

Vystudovala Fakultu umění a designu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a po ukončení studia si otevřela vlastní ateliér. „Módu vnímám jako prostředek sebevyjádřeni a umění zároveň. Baví mě, jak se ženy díky oblečení a módě proměňují. Nejspokojenější jsem, když se klientky v mých modelech cítí dobře – krásněji, sebevědoměji a žensky. Inspiraci čerpám ze svého okolí – momentálně z podzimní přírody, ze svých zážitků a emocí,“ vysvětluje návrhářka.

407065_10150494047344545_789123464_n

Čtyřikrát do roka vytváří své vlastní kolekce a také modely na zakázku. Specializuje se na svatební a společenské šaty. Oblékala například Miss Lucii Smatanovou na Miss International 2010 v Šanghaji, kam ji vybavila celou garderobou od koktejlek přes velké večerní toalety až po kostým národního kroje se zlatým lvem na vlečce. V únoru 2010 se zúčastnila finále soutěže Top Styl Designer 2010, která se koná v rámci mezinárodního módního veletrhu Styl a Kabo.

Kousky z její poslední kolekce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.