Dopřejte si odpočinek a zažijte jedinečné chvíle se svým partnerem či přáteli. Eurovíkend v Budapešti je k tomu jako stvořený. Zregenerujete se v lázních, projdete památky a třeba nakoupíte maďarské speciality vašim blízkým pod vánoční stromeček.
Promotion
Propagace značky Generali. Redakce neručí za obsah článku.

Proč právě Budapešť?

Stejně jako vánoční Praha, Paříž nebo Londýn má také maďarská metropole své kouzlo, o kterém se ale tak často nemluví. A je to škoda! Budapešť prožila v období rakousko-uherské monarchie zlatou éru, kdy se sem díky krásným secesním památkám a velkolepým lázním sjížděl celý svět. A pozor, nic z toho dodnes neztratilo na kráse. Nábřeží Dunaje například patří na seznam UNESCO.

Budapešť je v současnosti také relaxačním rájem. Můžete zde posedět v útulných kavárničkách nebo vinotékách, kde vám nalijí tradiční víno, ochutnáte pikantní maďarské klobásky a sýry, které mohou být mimochodem krásným vánočním dárkem.

Jaké památky a lázně navštívit?

Vzhledem k tomu, že na území Budapešti vyvěrá 120 termálních pramenů, lázeňství se tu daří jako nikde. Relaxovat můžete hned v několika lázních, které pochází ještě z dob Osmanské říše. Pro svoji autentickou atmosféru doporučujeme navštívit lázně Rudas, které fungují již od 15. století. Novodobého ducha lázeňství si pro změnu vychutnáte v lázních Gellért.

Pokud rádi procházíte památky, v Budapešti si rozhodně nenechte ujít budovu parlamentu, Rybářskou baštu, Budínský hrad nebo pýchu Budapešti most Lánchíd. Zimní okruh po památkách poté můžete zakončit na jednom z největších kluzišť v Evropě před hradem Vajdahunyad.

Jak se sem dostat?

Cenově nejvýhodnější je do Budapešti přijet vlakem nebo autobusem. Cesta vlakem z Prahy trvá 7 hodin a zpáteční jízdenka vyjde přibližně na 1 140 Kč. Žlutým autobusem jste v metropoli za 7,5 hodiny a jízdenka tam i zpět vás vyjde na 1 000 Kč.

Zároveň nezapomeňte na cestovní pojištění, které kryje nejen léčebné výlohy, ale i zavazadla a obsahuje připojištění odpovědnosti za škodu. Levně teď můžete pořídit online cestovní pojištění, kde získáte slevu až 15 % a navíc vše zařídíte z pohodlí domova.

Gellert

papriky

rcsarnok2