Napadlo vás, že příští dovolenou strávíte v Bulharsku? Proč ne – v současné době se právě tato destinace těší velkému zájmu českých turistů. Země u Černého moře nabízí množství krásných pláží a kvalitních letovisek, a to od severu k jihu. K nejoblíbenějším lokalitám patří Primorsko, které se nachází v jižní části země, zhruba 60 km od letiště v Burgasu. Prozradíme vám, proč v případě Primorska rozhodně nešlápnete vedle!
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

Primorsko si vysloužilo přezdívku „Česká oáza“. Dynamicky se rozvíjející oblast vítá turisty s otevřenou náručí, kvalita služeb roste a není náhoda, že se z ní stalo místo, kam se se vydává spousta Čechů. Jasným důkazem jsou všudypřítomné nápisy v češtině a české jídelníčky v restauracích.

Dovolená Bulharsko je synonymem pro relaxaci na zlatých plážích. Ty jsou v Primorsku dvě, a to v severní a jižní části. Několik kilometrů dlouhé písečné pláže nabízí spoustu prostoru, takže se na nich nebude mačkat s ostatními. Pro severní pláž jsou typické větší vlny, což ocení každý milovník vodních sportů. Jižní část je podstatně klidnější. A pozor, na konci severní pláže se schází nudisté – skvělá příležitost, jak si užít sluníčka bez plavek.

Úroveň ubytování je mnohem vyšší než před lety. V Primorsku rostou nové hotely, přibývají komfortní apartmány a provozovatelé se snaží o „evropský“ standard. Větší hotely obvykle provozují půjčovny sportovních potřeb a vybavení.

Primorsko je vskutku příjemné místo. Panuje zde jedinečná atmosféra, která vás chytne za srdce a nepustí. Nenechte si ujít podvečerní či večerní procházku městem, vychutnejte si místní dobroty ve vyhlášených restauracích a alespoň na pár dní zapomeňte na každodenní stres.

Dovolená v Primorsku vás příjemně překvapí snad ve všech ohledech. Navíc přetrvávají nízké ceny, takže vás Bulharsko letecky vyjde velmi levně.