Tohle léto nechceme pít nic jiného.

Nedáte dopustit na cappuccino, ale zároveň doma nemáte kávovar na espresso a šlehač mléka? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Kávový nápoj s názvem dalgona coffee v sobě snoubí to nejlepší z cappuccina a rozpustné kávy. Výsledkem je našlehaná káva, která polechtá vaše chuťové pohárky a skvěle vás osvěží.

Co budete potřebovat?

  • dvě lžíce rozpustné kávy
  • dvě lžíce cukru
  • dvě lžíce studené vody
  • mléko

Jak na to?

Do misky si nasypte kávu, cukr a přidejte dvě lžíce studené vody. Následně směs vyšlehejte ručním šlehačem do tuhé pěny, která by měla připomínat bílkový sníh. Pak už stačí, když do ¾ sklenice nalijete studené mléko, na které navrstvíte vzniklou pěnu. Voilà, máte hotovo! S tímto drinkem ale můžete všemožně experimentovat, a tak se nebojte na dno sklenice dát třeba led, nebo studené mléko vyměnit za horké. Zároveň můžete vzniklou kávu ozdobit čokoládovými hoblinkami nebo karamelovým toppingem.

Pokud trpíte alergií na laktózu, vyměňte klasické kravské mléko za rostlinnou alternativu. Případně vzniklou kávovou pěnu navrstvěte pouze na kostky ledu, čímž vytvoříte novou verzi ledové kávy.

Dalgona
A tady je náš výsledek! 

Kde má dalgona coffee kořeny? 

Za svůj název vděčí nový druh kávy jihokorejskému herci Jung Il-woo. Ten kávu ochutnal při natáčení televizní show a připomněla mu korejskou sladkou pochutinu, která taktéž nese název dalgona. Od té doby se kávový nápoj začal šířit rychlostí blesku, k čemuž dopomohly především sociální sítě jako Instagram a TikTok. Dalgona coffee totiž vyniká nejen svou chutí, ale také fotogeničností. 

Vyzkoušíte dalgona coffee? 

ČTĚTE TAKÉ: Zlaté mléko: posílí imunitu, potěší chuťové pohárky

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Promotion