Starý šéf a mladá sekretářka, nebo aspoň atraktivní kolegyně z práce. Kdo by podobné historky neznal. Jsou noční můrou celé řady žen, zejména těch doma s dětmi. Naštěstí je vždy jasné, kdo je ten špatný. Manželský stereotyp je ubíjející, „muži jsou rozsévači semene“, atd. atd. Co když je to ale všechno maličko jinak?
Promotion

Možná to znáte. Skvěle vypadající manželka a matka ve svých 35 až 40 letech. Po porodu krásně zhubla, stará se o sebe, má nový účes. S manželem spolu už ale téměř nespí. Manžel o ni jakoby ztratil zájem. Alespoň že ten nový milý čerstvě rozve­dený kolega v práci, kam se vrátila, jí pořád říká, jak vypadá sexy, jak krásně voní, často jí neopomene dát ruku na rameno či obejmout a dlouze se jí dívat do očí. A manžel? Ten nic! Přijde domů, dřepne na gauč a zeptá se, co bylo v práci. Nového účesu si nevšiml! Jak tohle dopadne? A čí to bude vina?

O ženách, co si nevšímají svých mužů

Existuje věc, kterou 94,5 % mužů považuje za velmi či extrémně důležitou ve svém životě. Kupodivu to není ani jídlo, ani sex. S partnerským sexem to ale bytostně souvisí, zejména pak s jeho frekvencí a kvalitou. Přesně tuhle věc, respektive pocit, může svému muži dát jeho partnerka, 88 % z nich to ale nedělá a jejich partneři trpí. Zjistila to kanadská sexuoložka Sarah Hunter Murrayová. Čím déle to ženy nedělají, tím je pro muže utrpení větší a tím více se projevuje absence této věci ve vztahu obou partnerů i v ložnici. Až jednoho dne přijde empatická mladá sekretářka, či sexy kolegyně, která jim to nabídne měrou vrchovatou a…
A co že je ta věc, co drtivé většině mužů chybí? Jde o pocit, že muž je (pro svoji ženu) sexuálně atraktivní. Ano, o ten samý pocit, který je důležitý i pro ženy a který jim způsobuje tolik trápení. Nám chlapům ovšem taky, jen to neříkáme nahlas. Ani doma ženě, ani kamarádům. Je to tabu. A čím atraktivnější pro nás naše partnerka je, tím je absence toho pocitu větší tabu. Protože proč by tak nádherná ženská byla zrovna s námi, že jo? Beztak už někoho asi má, třeba toho či onoho, co o něm pořád mluví.

Jak dát mužům, co potřebují

Sarah Hunter Murrayová samozřejmě přišla i s konkrétním návodem. Ve své terapeutické a sexuologické praxi i výzkumu totiž zjistila, kterých pět věcí mužům dodává pocit sexuální atraktivity. Od toho, co k tomuto pocitu potřebují ženy, se to paradoxně nijak zvlášť neliší.

První z těchto věcí jsou komplimenty o fyzickém vzhledu..

Dotančili jsme, byla tak krásná, jak jsem ji znal z plakátů. Dlouze se mi podívala do očí, usmála se, a najednou řekla: „Vy jste tak nádhernej vysokej chlap! A skvěle tančíte!“ Byl jsem v sedmém nebi, až jsem si říkal, že slyšet něco podobného dvakrát za večer je jak z nějakého snu. To není úryvek z románu pro ženy, jen osobní prožitek z oslavy čarodějnic v roce 2012 na Malé Straně. Letos to bude sedm let a i když ten večer jsme s Danou, tehdy ještě slečnou, strávili dohromady tak deset minut, pořád mi to dělá radost a hřeje mě to u srdce vždy, když ji vidím v televizi. Jedna jediná věta doplněná o jeden jediný pohled. Kolik šrámů to dokáže zahojit, když je skutečně autentická. Představte si, co to může udělat s vaším partnerem a jak silný se bude cítit, když...

...CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V DUBNOVÉ MARIANNE.

OBALKA

Promotion