Kombinovat dětský prostor s místem pro hosty v jedné mísntosti není jednoduché. Chaotický pokoj už nutně potřeboval systém.
Promotion

V čem byl problém

Pokoj, na který nezbylo při rekonstrukci, se využíval pro více účelů. Sloužil jako místo na hraní pro dvouletého Adámka, hostinský pokoj a zároveň se tu odkládaly věci. Bylo potřeba ho nejen uspořádat a vizuálně proměnit, ale taky vytvořit v jedné místnosti dva prostory, kde by měl Adámek vlastní pokojíček a návštěva prostor na spaní.

Naše řešení

Designérka Radka se nejprve pustila do dělení. Postarala se o něj především policová skříň a také barvy. Dětská část prokoukla díky mentolovému odstínu a žlutým prvkům, pokoj pro hosty se sladil v bílo-šedé kombinaci. V Adámkově části vzniklo mnoho hracích stanovišť, pro hosty zase příjemné místo na čtení i spánek.

Rozpočet 60 000 Kč
Utraceno 77 510 Kč

 

 Koutní koupili brněnský byt před pěti lety a jeho rekonstrukce proběhla brzy poté. Během oprav se ale nedostalo na budoucí dětský pokojíček, ze kterého se tak stalo dočasné skladiště a místnost na spaní pro návštěvy. Pak ale přišel na svět malý Adámek, a jak rostl, bylo jasné, že se chaos musí proměnit do uspořádaného celku, který bude splňovat účel dětského i hostinského pokoje. Důležité bylo, aby každá z částí měla svůj vymezený prostor, kde se návštěva ani Adámek nebudou navzájem rušit. A zároveň aby barvy a doplňky v jedné místnosti fungovaly. Rozvržení pokoje na dvě části se designérce Radce Vyplašilové povedlo dokonale. Místnost rozdělila policovým dílem a úložnými boxy, kde jsou schované hračky. Dalším podstatným prvkem proměny se měly stát komody, které by přesně pasovaly k posteli a zároveň nezhoršily přístup k zásuvkám. Protože ale nemohla Radka najít žádné, které by přesně vyhovovaly požadavkům, vyřešily její problém nakonec nemořené komody z Ikea vylepšené barevným nátěrem. Adámkova maminka chtěla, aby byl pokoj veselý, ale ne příliš výrazný. 

 Spolu s Radkou nakonec do dětské části vybraly jako dominantní mentolovou, pokojíček pak rozzářily žluté prvky a hravost sem přinesly černobílé geometrické vzory. Nejvýraznější jsou na týpí v rohu místnosti, kde zároveň vzniklo jedno z Adámkových hracích stanovišť. V části pokoje určené pro hosty naopak převládá decentní kombinace bílé a šedé. Tady nově stojí rozkládací pohovka. Poskytuje pohodlné místo na spaní a zároveň je dost daleko, aby třeba rozsvícená lampička zbytečně nebudila Adámka. Postel má úložné prostory na peřinu a boční stěnu, která chrání zeď před odíráním, vestavěná skříň zase schová vše přebytečné. Díky jemně zvoleným odstínům se barvy v obou částech navzájem nebijí, ale naopak se doplňují. Velké kusy nábytku, jako je knihovna, postel nebo vestavěná skříň, jsou bílé, takže tvoří neutrální základ pokoje, který bude možné v budoucnu případně dál přizpůsobovat. V příštích letech jen přibude psací stůl, na který je tady dostatek prostoru, a komody se přetřou jednodušší barvou. Radka ani Adámkova maminka navíc nechtěly pokoj zahltit barevným nábytkem a tuhle funkci raději přenechaly všudypřítomným hračkám i něžným doplňkům, které se tak rychle neomrzí. Proto tu například není ani tapeta. Místo ní Radka vytvořila galerii obrázků, které se dají variabilně měnit podle nálad. Adámek právě teď rád zpívá a hraje na hudební nástroje a i ty zaplnily jednu ze stěn pokoje. Všechno doplnil barevný koberec, který si zatím oblíbila hlavně maminka. A Áda zase s oblibou využívá novou nalepenou autodráhu.

 

Duhová komoda 

Co potřebujete:

Dřevěný nábytek nejlépe bez jakékoli povrchové úpravy, papírovou lepicí pásku (na malování), štětce, válečky, barvy určené na dřevo

Jak postupovat:

Natírejte nejlépe ještě před finálním smontováním komody. Čela zásuvek rozložte na zem a lepicí páskou ohraničte požadovaný tvar postupně pro jednotlivé barvy. Válečkem naneste barvu na plochu, štětcem natřete úchyty. Po zaschnutí sejměte pásku a teprve poté pokračujte s vedlejší barevnou plochou. Na závěr můžete přetřít celý kus matným lakem na dřevo.