Pohodlí a volný průchod fantazii a radosti – přesně to mělo vzniknout v pokoji Mariany a Sebastiana.
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

V čem byl problém

Průchozí dětský pokoj byl vybaven směsicí porůznu získaných nebo zděděných nábytkových kusů. Bylo potřeba vytvořit univerzální prostor s hernou pro energickou malou slečnu, která letos na podzim nastoupí do školy, a jejího dvouletého brášku, ale také alternativní možnost přespání pro časté příležitostné nocležníky. 

Naše řešní

Pokoj se stal výzvou pro firmy Devoto, která se zabývá výrobou originálního nábytku do dětských a studentských pokojů, a Lavmi, jež vytváří bytové doplňky a designové tapety. Právě od nich se odpíchlo nové zařízení pokoje. Jednotlivé postele dětí nahradila fortelná palanda, a díky tomu se sem vešla i postel pro hosty.

Košík

Nábytek 84 942 Kč
Barvy a tapety 20 609 Kč
Textil 2980 Kč
Celkem bez doplňků 108 531 Kč

Doplňky 51 670 Kč
Celkem s doplňky 160 201 Kč

Proměňte si pokoj přesně podle představ. S výhodnou PŮJČKOU od ZUNO nemusíte dělat kompromisy.

 

 Když jsme loni vyhlásili soutěž o proměnu dětského pokoje, jejímiž garanty byly dvě české firmy Devoto a Lavmi, mezi spoustou kandidátů na proměnu jednoznačně zvítězil pokojík Mariany a Sebastiana Estevesových. Bylo totiž jasné, že ho budou obývat nejen dvě pořádně živé děti s jižanskou krví v žilách, ale také časté návštěvy. Jejich maminka Romana, vystudovaná filoložka se specializací na portugalštinu, se za studií seznámila se svým brazilským manželem a po rozhodnutí, že budou žít v Česku, se jim před dvěma lety podařilo koupit prostorný byt z dvacátých let v brněnské čtvrti Královo Pole. Většinu volných peněz i energie pak spolkly nutné rekonstrukce, při kterých se proměnila původní dispozice celého bytu. Po vybudování obytné kuchyně a ložnice už na koncepci a zařízení dětského pokoje, ve kterém by také mohly příležitostně přespávat pravidelné návštěvy z manželovy domoviny, už zkrátka nezbývala síla. „Vyrostla jsem v panelákové mininudli, takže jsem specialista na hledání řešení pro malé prostory, ale zoufale si nevím rady s šestadvacetimetrovým průchozím pokojem pro malou balerínu (zrovna si málem zlomila nos při piruetě) a skoro ročního indiána (rád se plazí a s ručičkou na puse haleká),“ napsala nám v soutěžním dopise maminka Romana. S odpovědí na otázku, jak pokoj vyřešit, aby děti po sobě za pár let neházely piškoty a otrávenými šípy, i jak smířit růžové dívčí sny, barbíny, poníky a kuchyňku s popeláři a vláčky, aby z toho nebyl jen jeden velký cirkus, se obrátila na Marianne Bydlení. Hozenou rukavici zvedla interiérová designérka Janka Murínová. Řešení – tedy vytvořit hernu, pracovní kout budoucí školačky a taky dost úložného prostoru a zakomponovat sem alespoň jednu rezervní postel – vzešlo z možností obou firem, a po opravdu důkladné poradě Romany s Jankou nad jejím návrhem. Pastelová výmalba a tapety od Lavmi rozdělily pokoj na dvě zóny – nadčasovější se spaním a pracovním stolem a hrací s veselými motivy zvířátek, kde se děti okamžitě spokojeně zabydlely. Obě. Ale hned poté, co šikovná truhlářka Dominika smontovala vlajkovou loď Devota, fortelnou palandu Nimbo II., přesídlili Mariana i Sebastian sem a bylo vidět, že kus nábytku jim bude sloužit nejen jako pohodlné místo na spaní.

 

Barvy na stěnách doplňují hlavně tapetu v hracím koutě – cyklámenová S3050-R30B a světle růžová S1010-R40B, obojí Primalex. Dřevěné parkety jen částečně překrývá kusový koberec s grafickým vzorem. Tapety na jedné straně pokoje energizují a ponoukají k bujarému skotačení a pádům do polštářů s podobným dekorem a na druhé straně pokoje naopak kolíbají ke spánku.