Modrá obloha nad hlavou a ledová citronáda v ruce. Přesně to vystihuje náladu nové zařízeného pokoje dvanáctileté Báry. Dětský nábytek, plyšáci a hračky jsou pryč. Vítej, studentský živote!
Promotion

V čem byl problém

Ačkoli je to už osm let, co se Bára s rodiči a bratrem nastěhovala do rodinného domu, její pokoj ještě donedávna vypadal jako ten, který opustila. Stejný koberec, nábytek, dětská postel. Chybělo doplňkové osvětlení na čtení a úložné prostory. Přáním Bářiných rodičů bylo, aby jejich dcera získala pokoj praktický pro život, včetně údržby, a hlavně finančně co nejméně náročný.

Naše řešení

Romana nechala odstranit koberec a položit plovoucí podlahu. Růžovou navrhla přetřít na bílomodrou a jako doplňkovou barvu vybrala žlutou. Bára také dostala rozkládací postel s úložným prostorem i pořádnou skříň. Původní stůl oživily nové kovové nohy.

Nákupní košík

Podlaha 8500 Kč
Nábytek 26 114 Kč
Osvětlení 1989 Kč
Textil 3142 Kč
Celkem bez doplňků 39 745 Kč

Doplňky 4468 Kč
Celkem s doplňky 44 213 Kč

Barvy

Bílá barvou Primalex Plus
Světle modrá, odstín S 0515-B Primalex
Tmavší modrá, odstín S 2020-B Primalex
Doplňkovou barvou je žlutá na dekoracích

 

Rodinný dům v Postřelmově, ve kterém žije Bára Müllerová s rodinou, stojí na místě obklopeném klidnou kra- jinou, která láká být co nejvíc venku na zahradě. Možná právě kvůli tomu působil Bářin pokoj donedávna prázdně a neútulně. Když totiž není na zahradě, je ve škole, na kroužku plavání nebo tance. Rodiče ale usoudili, že by už přece jen pokoj potřeboval změnu. Vždyť Báře je dvanáct a to je nejvyšší čas uložit plyšáky do krabic a přizpůsobit pokoj potřebám studentky.

Designérka Romana Vyhnánková začala doslova od podlahy. Starý koberec, který pocházel ještě z doby, kdy rodina bydlela v paneláku, šel nekompromisně z domu. V původním návrhubyla dřevěná podlaha, rodiče se ale rozhodli pro levnější variantu – laminátovou plovoucí podlahu. S Romanou vybrali výrazný dekor javoru, který se hodí k nábytku a dveřím pokoje. Přestože hlavním záměrem bylo zbavit se koberce, přece jen sem designérka jeden malý umístila. Geometrický vzor se skvěle doplňuje se závěsy a polštáři.

Velkou změnu má na svědomí nová výmalba. Chladným pastelovým odstínům modré kontrastuje zářivá žlutá na doplňcích a lustru, který Romana nastříkala akrylovým lakem. Z původního nábytku tu zůstala police na knihy a pracovní deska stolu oživená žlutými nohami od Master&Master. Novinkou je rozkládací postel s úložným prostorem a hlavně skříň, do níž se vejde všechno Bářino oblečení i sportovní vybavení.

 

Promotion