Kuchyní vymysela pěknou řádku. Na svou vlastní si musela naše interiérová designérka Janka počkat.
Promotion

V čem byl problém

V kuchyni původně nebylo nic (ani voda) – prostě nepopsaný list. Pak jí nějaký čas kraloval improvizovaný pracovní pult a zrecyklovaná police na nádobí. Většina věcí, které stejně nebylo kam dát, byla uložená v krabicích, a jediné, na čem se dalo vařit, byl elektrický jednovařič.

Naše řešení

K proměně v prostor, kde může Janka pohodlně vařit, přispělo řešení do tvaru L, kdy jsou horní skříňky umístěné na čelní stěně a pracovní plocha proti oknu. Vše je tu příjemně po ruce a přitom ukryto za dvířky. Podle potřeby se v budoucnu dá úložný prostor na čelní zdi ještě zvětšit.

Košík

Nábytek 17 569 Kč
Spotřebiče 18 209 Kč
Celkem bez doplňků 35 778 Kč

Doplňky 14827 Kč
Celkem s doplňky 50 605 Kč

 

Když se Janka přestěhovala do staršího činžovního domu, a uviděla světlou, ale úplně prázdnou místnost situovanou do tichého dvora, hned si nakreslila skicu, jak by měla její budoucí kuchyň vypadat. Vlastní řešení ale, částečně i kvůli pracovnímu vytížení, nějaký čas odkládala. Jako zkušená designérka totiž dobře věděla, co chce – kuchyň, která nebude jen provizorium, protože by jí to už určitě zůstalo, a která nebude ani přehnaně drahá, protože v bytě bydlí jen v nájmu. Chtěla se tu však cítit pohodlně a příjemně. „Rozčilovalo mě už, že většinu nádobí a náčiní mám poschovávanou po krabicích a pořád je hledám. A vaření na jednovařiči taky nebyla žádná hitparáda,“ vysvětluje Janka hlavní důvody, které ji donutily proměnu kuchyně konečně realizovat.

Horní skříňky s bílým korpusem a šedými dvířky, doplněné v rohu místnosti dvěma poličkami, umístila na čelnístěnu kuchyně, kolmo ke spodním. Na rozdíl od horních ale mají bílá dvířka a černé korpusy. Tímhle malým trikem Janka opticky zkrátila protáhlou dispozici kuchyně. „V budoucnu místo polic asi postavím větší ledničku a tu stávající, zatím funkční, v řadě spodních skříněk nahradím myčkou,“ říká Janka a doplňuje: „Ráda při práci, samozřejmě i při vaření, poslouchám hudbu, ale nechtěla jsem, aby na pracovní ploše kromě kuchyňských spotřebičů stál další přístroj. Pořídila jsem si proto absolutní vychytávku, internetové rádio převlečené za zásuvku.“ Pod okno, kde měl původně stát menší stůl, nakonec Janka umístila korkovou lavici, takže nevelká kuchyň působí tak, jak si od začátku přála. Vzdušně a příjemně.