Blogerka a keramička Zuzana Markusová vyhnal ze své ložnice výrazné barvy a dodala jí božský klid i atmosféru předminulého století.
Promotion

 

V čem byl problém

Ložnice je hodně malá, a proto bylo potřeba ji očistit od divokých barev a také vyměnit nízkou postel na nožičkách, o které Zuzana věčně zakopávala. Na stěnách sice měla dost poliček na své věci, ale i ty chtěla pohledově sjednotit tak, aby se celá ložnice pocitově zklidnila a dospěla.

Naše řešení

Zmizela zelená i růžová barva výmalby a na stěně za postelí je vystřídal něžný šedý váleček. Police nahradila skříň a malá skříňka na protější stěně a především tu přibyla zrepasovaná postel s vysokým čelem. Původní stůl a poličku nad ním i kovovou židli si tu Zuzana naopak nechala.

Košík

Nábytek 17 000 Kč
Osvětlení 7245 Kč
Textil a abarvy 3360 Kč
Celkem bez doplňků 27 605 Kč

Doplňky 2582 Kč
Celkem s doplňky 30 187 Kč 

 

Ložnici s výrazně pruhovanou stěnou za postelí zařídila Zuzana Morkusová poprvé před devíti lety, když s manželem Rosťou dokončili rekonstrukci nově koupeného domu. Už tehdy měla slabost pro starý patinovaný nábytek, doplnila ho však poměrně výraznými odstíny zelené a růžové výmalby. „Postupně se mi ale trochu změnil vkus a promýšlela jsem, jak ložnici předělat, zklidnit, vymalovat, a hlavně jak na velkou změnu připravit manžela,“ směje se. Nakonec ji překvapil, když s návrhem na vymalování přišel sám, což zanedlouho potvrdil nabílením celého pokoje. Tím se maličká ložnice úžasně prosvětlila a Zuzana se mohla pustit do další práce.

Prvním krokem bylo nanesení vzoruna stěnu za čelo postele. Hned pak přišla na řadu výměna postele, odstěhování už nepotřebných polic a komody a naopak přistěhování staré šatní skříně, kterou Zuzana natřela nabílo a přidala jí nové keramické úchytky. Místo šatů v ní ale skladuje spíš ložní prádlo a náhradní peřiny. Stěna za postelí je totiž ve skutečnosti příčka, která místnost spolu s lehounkým bílým závěsem odděluje od prostorné šatny, kde je dost místa na všechno oblečení i Zuzaniny kabelky a kudy se také prochází do sousedící koupelny. Nový je tu i starodávně vypadající mnohoramenný lustr, který osadila dlouhými bílými svícemi. „Sice je nikdy nezapálím, ale jako koruna naší nebesky bílé ložnice fungují dokonale.“

Vzpomínky

Svícny, drobné dekorace, květiny – to všechno se v ložnici čas od času mění a bude se měnit i dál. Obraz, nebo spíš cedule pod skříňkou na šperky, má ovšem pozici jistou. Zuzana si ho nechala vyrobit na objednávku a je na něm pět důležitých dat celé rodiny a na posledním řádku také rovnice s počátečními písmeny jmen všech čtyř členů rodiny. Pozornost upoutá na první pohled, přitom se do místnosti dokonale hodí barevností i jednoduchým grafickým zpracováním.

Barvy

Bílé stěny a stejně natřený nábytek doplnila světle šedá výmalba v odstínu S 1500-N, do barvy pro váleček přidala Zuzana ještě perleť. Pastelové barvy přidávají polštáře a přehozy od Green Gate a dva věnečky z měsíčnice.