Prostorný byt v Holešovicích skýtá mnohá překvapení. Úžasnou terasu, strop s luxferami a teď i skovstně zařízený interiér, jaký se hned tak nevidí.
Promotion

V čem byl problém 

Obývací pokoj s původní okrovou výmalbou nebyl pro Michaelu tím pravým místem pro tvůrčí práci a trávení volného času s přáteli. Přála si něco bláznivějšího a inspirativního, v čem by se cítila dobře. Problém byl v nízkém rozpočtu, a tak designérka Pavla Kirschner musela improvizovat. Změn dosáhla použitím poutavých barev, a to jak na zdi, tak i na nábytku. 

Naše řešení 

Pavla nejprve vymalovala pokoj na petrolejově modrou a ve stejné barvě přetřela i původní stůl a knihovnu. Stávající pohovku proměil nový fialový potah, stolky z bazaru zase barevný nátěr. Díky uštřeným penězům za nábytek si pak designérka mohla dovolit nakoupit originální doplňky, které podtrhly Michaelinu kreativní duši.

Rozpočet 30 000 Kč
Utraceno 18 750 Kč 

Jsou proměny, které přinášejí radost nejen majitelům, ale i těm, kteří je tvoří. Naše designérka Pavla Kirschner tentokrát pomáhala s proměnou bytu v Holešovicích, v mé rodné čtvrti a v domě, který pamatuji od dětství. Nikdy by mě nenapadlo, že se v posledním patře nachází tak úžasný, světlem prostoupený byt s rozlehlou terasou, odkud má člověk Letnou jako na dlani. Tady ve dva plus jedna žije přibližně rok a půl mladá kreativní copywriterka Michaela Losekoot se svou labradorkou Simbou. Byt ji prý uchvátil na první pohled. Všechny místnosti jsou průchozí, z ložnice a kuchyně se dá vstoupit na terasu. I když je dům starý a špatně zateplený, Michaela na toto místo nedá dopustit. Byt má obrovskou duši a atmosféru, kvůli které si v zimě klidně obleče svetr navíc.

Michaela se s naší designérkou Pavlou Kirschner setkala už jednou, a to v době, kdy žila s přítelem na Petřinách. Díky skvělé zkušenosti proto neváhala a opět poprosila Pavlu, aby jí pomohla se zútulněním jejího nového domova – konkrétně obývacího pokoje, který má sloužit jako společenská místnost a zároveň inspirativní místo k jejímu tvůrčímu zaměstnání. „Pavla se mě na rovinu zeptala, zda mám dost odvahy na to se nechat překvapit. A tak jsem pouze řekla, jaké barvy mám ráda, a ve všem ostatním jsem jí nechala volné ruce. V tomto jsem trochu rozpolcená bytost. Kdybych sama předělávala například ložnici, vymalovala bych nabílo, uprostřed by byla paletová postel, na zemi jedna knížka a to by bylo celé. Přitom mám eklektický styl moc ráda, ale neumím s ním pracovat,“ říká Michaela.

To, jakou barvou nakonec bude vymalovaný obývák, se dozvěděla až ve chvíli, kdy malíři otevřeli plechovku. Designérka totožným odstínem nechala přetřít i stůl z Ikea a knihovnu. Díky tomu oba kusy nábytku krásně zapluly do prostoru. Nízký rozpočet nedovolil se příliš rozšoupnout, solitéry v podobě odkládacích stolků tak pocházejí z bazaru a doplňky zase z německého obchodu, kde Pavla ráda nakupuje. „Stačilo velmi málo nových věcí, jen vše natřít a napatinovat. To je přesně to, co mám na Pavle ráda, že z téměř nulového rozpočtu dokáže vytěžit maximum. Navíc by mě nikdy nenapadlo takhle kombinovat nábytek a doplňky. Sama jsem v práci kreativec, takže umím ocenit, když má někdo jiný neobvyklý úhel pohledu na věc,“ dodává spokojeně Michaela. V eklektickém obýváku plném barev se jí teď bude tvořit jedna báseň. 

Celý obývací pokoj je až na strop vymalovaný tmavou petrolejovou barvou odstín S5040 B10G od Primalexu, která dodává místnosti hloubku. Jako doplňkové barvy designérka vybrala fialovou na pohovce, hořčicovou na textiliích, zlatou na doplňcích a červenou na drobném nábytku. Všechny syté odstíny se k petrolejové skvěle hodí, protože na jejím pozadí krásně vynikají. Studené barvy vyvažují dřevěné parkety.