Pokojíček pro malou Johanku je už třetí místnost, kterou spolu a máma Jana a designérka Jana úspěšně proměnily.
Promotion

V čem byl problém

Malá Johanka odrostla dětské postýlce, a proto bylo třeba vymyslet, kam umístit novou postel, a zároveň vytvořit místo na hraní. Maminka Jana Hrabětová chtěla podobu místnosti, kde i pracuje, sladit s ložnicí, která prošla proměnou před rokem. Protože chtěla jako jinde v bytě stavět na bílém základu, bylo třeba pokoj něčím rozveselit.

Naše řešení

Jana Hrabětová je nadaná výtvarnice, a tak si po poradě s designérkou vymyslela vlastní výzdobu na zdech. Celková proměna stojí hlavně na bílém nátěru nábytku a doplňků, které se tímto sladily s ostatními, již upravenými prvky. Byt dostal ucelený styl, kterému vládne i bělostná patina a místy barevné akcenty.

Rozpočet

40 000 Kč

Utraceno

441 837 Kč

 

Byt Jany Hrabětové jste v Marianne Bydlení mohli vidět už dvakrát – v loňském květnovém a červnovém vydání. Tahle mladá a šikovná maminka postupně proměňuje celý jeho interiér s pomocí naší interiérové designérky Jany Vařechové Holoubkové a výsledek je tak plný nápadů, že bychom vás neradi ochudili i o jediný z nich. Proto vznikl seriál, jehož další díl právě představujeme. Jana tu žije s dvouapůlletou dcerou Johankou. Byt vznikl propojením tří garsonek, díky čemuž se podařilo vytvořit velkorysý a vzdušný prostor s velkým potenciálem. Zdi i nábytek působí jako umělecká díla – Jana totiž odjakživa maluje a zvelebuje vše, co jí přijde pod ruce. Nadání zdědila po svém tatínkovi, výtvarníkovi Václavu Hrabětovi, který také vyrobil krásný malířský stojan. Po proměně ložnice a starého nábytku se teď maminka Jana pustila spolu s designérkou Janou do přetvoření místnosti, jejíž součástí je pracovní kout, ale především z ní má být dětský pokojík s postýlkou pro Johanku. Jana preferuje bílou výmalbu, na níž lépe vyniknou detaily, jako je třeba modrá lucerna na stropě nebo malůvky nad postýlkou. „Motiv kuchaře, jak honí krocana s paličkou v ruce, vychází z jedné kampaně značky Hermés. Moc se mi líbil její styl. Přitom je vyvedený jen od ruky.

 

 Použila jsem akrylové barvy včetně černé linky, která se objevuje i na 3D tapetě, protože jsem chtěla, aby spolu korespondovaly,“ vysvětluje majitelka. Postýlku pro Johanku sehnala v bazaru a přidělala jí ještě starodávná loukoťová kola. Aby dostala šmrnc, nejprve je zbrousila a poté natřela bílou barvou Chalk Paint. Kolečka k posteli ale zdaleka nebyla tím posledním, co prošlo změnou. Jana přetřela i odkládací stolek s lampičkou, otočné dřevěné křeslo a velké kulaté zrcadlo, které díky zavěšení do spodní části stěny působí jako okénko nebo průlez mezi dvěma místnostmi. S plechovkou barvy putovala k dalšímu zrcadlu, které visí nad dřevěným pracovním ponkem. Zlatý rám působil ve světlé místnosti trochu těžkopádně. Pak přetřela i poličky zavěšené na protější zdi u dveří oddělujících ložnici. „Donedávna to tu bylo hodně barevné, ale jak to tak bývá, nálada i vkus se časem mění a já cítila, že chci nábytek i dekorace utlumit, aby do bílých zdí pěkně zapluly,“ říká Jana. A zatímco si Jana Hrabětová odbyla malířské práce, Jana Vařechová Holoubková se zhostila úkolu celou místnost zútulnit, aby se tu dobře cítila nejen pracující maminka, ale i spící dcera. Sněhobílý pokoj tak rozveselily polštářky ve tvaru zvířátek i světle růžový závěs na okně.