Stačila trocha barev a jden nevšední nápad, aby pro malého Míšu vznikl originální dětský pokoj. Kdo říká, že po odrostlých dětech se dá dědit jenom oblečení?
Promotion

V čem byl problém

Tříletému Míšovi měl už brzy přibýt mladší bráška a společné spaní v ložnici rodičů se tak zvolna chýlilo ke konci. Dětský pokoj ale ještě nebyl úplně dokončený a dostatečně zabydlený na to, aby se tam Míša mohl hned přestěhovat a cítit se dobře.

Naše řešení

Po dohodě s maminkou Radkou se interiérová designérka Petra Weissová rozhodla přemístit sem originální dětskou postel z pokoje vlastního syna
Huga a dotvořit ho barvami a původními doplňky tak, aby se v něm rychle zabydlel a měl zároveň dost místa na oblečení a hračky i prostor, který se bude hodit, až povyroste.

Nákupní košík

Nábytek 30 682 Kč
Osvětlení 1708 Kč
Textil a barvy 7013 Kč
Celkem bez doplňků 39 403 Kč

Doplňky 16 923 Kč
Celkem s doplňky 56 326 Kč

Které dítě by netoužilo mít ve vlastním pokoji prolézačku? Synovi designérky Petry Weissové Hugovi se to splnilo – maminka mu navrhla a nechala vyrobit netradiční postel s velkými kruhy po stranách, se kterými se užije spousta legrace. Hugo ale rychle rostl a brzy mu postel byla malá. V té době Petru oslovila s prosbou o pomoc s dětským pokojem kamarádka Radka, maminka tehdy tříletého Míši, kterému se měl za nějaký čas narodit bráška. Jak to udělat, aby se Míša mohl postupně přesunout z ložnice rodičů do vlastního pokojíčku, a jak ho zvelebit, aby se mu tam líbilo? Odpovědí se ukázala být právě Hugova stará postel. Ten ji Míšovi ochotně přenechal a Petra vymyslela, jak uspořádat a barevně ztvárnit zbytek dětského pokoje.

Odrazila se od zelené, kterou byla postel natřená, přidala uklidňující světle hnědou a špetku modré, kterou má Míša rád. Funkční části, jako je vestavěná šatní skříň, deska psacího stolu, police nebo otevřená skříňka na knížky a hračky, zůstaly bílé, aby pokojíček neztratil lehkost. Zároveň dala průchod vášni, kterou má Radka pro designový nábytek Vitra – u psacího stolu proto stojí klasická židle Panton a o kousek dál plastový slon. Míša po Hugovi nezdědil jen veselou zelenou postel, kterou mu kamarádi závidí, ale i krabice na hračky, kufřík s obrázkem traktoru nebo sedací polštářek. Proměna proběhla v předstihu, aby měl Míša čas si na vlastní pokoj zvyknout, ale už během pár dní tu spokojeně spal a na rodičovskou ložnici si ani nevzpomněl.

Kruhy 

Petra se při navrhování dětské postele nechala inspirovat zejména prolézačkami, které jsou v pražském parku Stromovka, kam se synem rádi chodí - jsou to půlkruhy z živého vrbového proutí, ve kterých si děti užijí spoustu zábavy. Materiál, který zbyl z kruhových výřezů v bocích, navíc zužitkovala jako šikovné nástěnky.