Možná i Váš vztah s partnerem postoupil do další fáze. Počáteční oťukávání je za Vámi, nastává přesun do vážnější roviny a Vy uvažujete o společném bydlení v Praze. Pořízení vlastního bydlení je však dlouhodobým závazkem.
Promotion

Obzvláště v začátcích vztahu však není kam spěchat, proto se jeví pronájem pro první společné bydlení jako ideální. Je jednodušší, finančně dostupnější, flexibilnější, bez závazků, nemusíte si dělat starosti s nákladnými rekonstrukcemi ani opravami, vše za Vás obstará majitel.Vyzkoušíte si, co Vám sedí, zjistíte, co od života vlastně chcete, ověříte si, jestli se dokážete shodnout a dělat společná rozhodnutí, vytvoříte si jasno v tom, jestli jste vůbec schopni sdílet společnou domácnost. Spolubydlení je totiž skutečnou zatěžkávací zkouškou vzájemné snášenlivosti Vašich zvyků a rituálů, je o velké toleranci, kompromisech a respektu.

shutterstock 125338145

Teprve nyní poznáte, jaký Váš partner doopravdy je, společné soužití mnoho prozradí a dokonale takprověří Váš vztah. Pokud jste ochotni toto vše absolvovat, pak nastává ten správný čas na hledání Vašeho společného bydlení. Pronajmout si byt v Praze však vůbec není procházka růžovou zahradou, bytů je málo a jsou drahé. Vysněné bydlení za slušnou cenu Vám samo do klína rozhodně nespadne. Musíte hledat, možností jak a kde je celá řada. Internetové realitní servery jsou pravděpodobně první zastávkou pro všechny, kteří hledají byt. Pokud se rozhodnete hledat na vlastní pěst, může Vám to zabrat spoustu času, někdy i celé týdny. Užitečným pomocníkem při hledání Vám mohou být pražské realitní kanceláře, které se zabývají pronájmem bytů. Nejen, že s jejich pomocí Vám půjde hledánídaleko rychleji, poskytnou Vám cenné rady plynoucí z jejich bohaté zkušenosti, ale realitní kancelářetaké ohlídají všechny právní úkony, zajistí pronájem od začátku do konce. Perfektně se tak hodí pro všechny, kteří se nevyznají v papírování, smlouvách a zákonech, a snadno by mohli naletět podvodníkům.