Sucho nesužuje jenom českou krajinu, ale také náš organismus. Právě proto jsme pro vás připravili několik tipů na osvěžující limonády, které zaženou žízeň a potěší vaše chuťové pohárky.

Nečekejte na letní grilovačku a připravte si osvěžující limonádu i během všedního dne. Uvidíte, že lelkování u bazénu bude ihned stylovější!

Citrónová klasika

Zhruba deset citrónů nakrájejte na plátky a vložte do velké misky. Následně přidejte 100 g kyseliny citronové, 1 kg moučkového cukru a zalijte litrem vroucí vody. Vzniklou směs důkladně míchejte tak, aby se cukr doopravdy rozpustil. V ideálním případě nechte přes noc vychladnout a druhý den limonádu přelijte do velkého džbánu s ledem a podle chuti zřeďte studenou vodou nebo sodou. Podávejte s kostkou ledu a citrónovými plátky.

Limonáda

Malinové potěšení

Sezóna malin vrcholí, a tak by byla škoda, kdybyste neochutnali dokonalou malinovou limonádu. Do misky vložte 250 g malin, které rozmačkejte vidličkou. Následně je posypte nastrouhanou kůrou z jednoho citronu, přilijte šťávu ze dvou až tří citrónů a přisypte 75 g cukru. Vše promíchejte a zalijte 750 ml vařící vody. Limonádu opět uložte do lednice a druhý den podávejte v poměru 1:1 naředěné s perlivou vodou.

Limonáda

Nevšední bazalková

Roste vám na zahradě bazalka? Pak ji nepřidávejte jenom do salátů, ale vyzkoušejte z ní vykouzlit i bazalkovou limonádu. Uvidíte, že si nevšední chuť zamilujete. K přípravě budete potřebovat dvě hrsti bazalky, kterou na jemno nakrájejte. Následně ji vložte do hrnce, přidejte 250 g cukru, šťávu z jednoho citrónu a 120 ml vody. Vařte tak dlouho, dokud vám nevznikne krásný sirup. Vychladlý sirup prolijte přes cedník a nařeďte zhruba jedním litrem sodovky.

Limonáda

Borůvková stálice

Čas borůvek přichází, a tak se vrhněte do přípravy borůvkové limonády. Do hrnce nasypte hrníček borůvek, půl šálku cukru a přilijte šálek vody. Vše důkladně zamíchejte a pomalu přiveďte k varu. Následně přes cedník nalijte limonádu do džbánu a rozvařené borůvky jemně propasírujte. Opět nechte přes noc uležet v lednici a druhý den podávejte naředěné sodovkou a citrónovou šťávou. Ať vám chutná!

Limonáda

Dopřáváte si v létě limonády? A jakou máte nejraději? 

ČTĚTE TAKÉ: Představujeme triky, jak obelstít léto, aby se nepodepsalo na vaší postavě

Promotion