Jsou hotely, do kterých se jezdí přespat, aby se mohlo ráno odejít něco vidět, někde se zabavit. A pak takové, ve kterých se bydlí, protože všechno krásné je uvnitř. Takový je i Sporthotel v tyrolském Ellmau.
Promotion

Před lety ho koupili současní majitelé v dražbě, protože krachoval. Dnes se v něm dveře netrhnou, další pokoje se přistavují a osmdesát procent hostů se sem pravidelně vrací. Nejen kvůli nádherné přírodě okolo (v městečku pod alpským pohořím Wilder Kaiser se natáčí seriál Doktor z hor a další televizní filmy), rozlehlému golfovému hřišti před hotelem na loukách působících až kýčovitě, ale hlavně kvůli hotelu samotnému. Rodina, která ho vlastní, se totiž rozhodla, že si dá na jeho výbavě velmi záležet. Vsází na designové nápady, neokázalý luxus a pohodlí. A výborně tu vaří!

Lázně Kaiser Spa – do saunového světa s bazénem a sexy odpočívárnou se smí jen bez plavek a pokud je vám 18+. Zamilovaní by tu stáli frontu, pokud by se tu tedy nějaké fronty stát museli. Lázně jsou tak rozlehlé, že se tu cítíte skoro sami.

Za ubytování tu zaplatíte od 72 euro za noc včetně výborné a hlavně bohaté polopenze a volného vstupu do spa. Za tuhle cenu vás ubytují ve dvoulůžkovém pokoji. Pokud byste ale chtěli bydlet v nejdražší Kaisersuite, bude bás to stát víc... 259 euro za noc.

Do Ellmau se dostanete z Prahy po dálnici směr Plzeň, Mnichov a Kufstein, kde sjedete a pokračujete dvacet kilometrů po běžné silnici (v Ellmau jste odtud za dvacet minut). Cesta trvá zhruba pět až šest hodin, podle toho, jestli se zaseknete v nějaké koloně. Anebo to můžete vzít na České Budějovice a Linz. Ujedete méně kilometrů, ale nejspíš pojedete delší dobu, protože cesta mimo dálnice tolik neodsýpá.