Co se vám vybaví, když se řekne Švýcarsko? Čokoláda, sýry a hory? I jich se dočkáte, ale rozhodně to není všechno, co může tato země nabídnout. Vyrazte na Švýcarské jaro, které pořádá švýcarské velvyslanectví.
Promotion

Praha, Brno, Liberec, Olomouc, Hradec Králové, ale také Počátky, Kolín, Třeboň, Letohrad či Orlová – v těchto městech se můžete v březnu a dubnu těšit na přednášky, představení, koncerty, výstavy, kulinářské, turistické a sportovní akce. „Švýcarsko zdaleka není jen zemí sýrů, čokolád, přesného času či Viléma Tella. V rámci Švýcarského jara chceme představit nejširší české veřejnosti to nejlepší ze současného Švýcarska a podpořit výměnu názorů a dialog mezi oběma zeměmi,“ vysvětluje André Regli, velvyslanec Švýcarské konfederace v Praze, a dodává: „Švýcarské jaro je dosud nejrozsáhlejším projektem představujícím naši zemi v České republice. Pevně věřím, že se nám podařilo připravit pestrý a atraktivní program, který nabídne bohaté umělecké zážitky a zároveň přiblíží současné Švýcarsko z nejrůznějších úhlů pohledu.“

20130323_-_NORDICwalking-m

Ale buďme konkrétní

Celou akci odstartují koncerty pod vedením švýcarského dirigenta Kaspara Zehndera. Kromě toho se můžete těšit na koncert písničkářky Sophie Hunger nebo Guarneri Trio Praha, sérii jazzových koncertů v klubu Jazz Dock či vystoupení skupiny alpských hornistů. V české premiéře se představí mimové Compagnia DUE.

Kaspar_Zehnder

V Praze na Petřínských terasách se budou konat přednášky věnované tradicím i přírodním krásám Švýcarska, například 13. března basilejskému karnevalu Fasnacht nebo 20. března tradičnímu životu ve švýcarských Alpách. 6. března budete moct vyrazit s Petrem Čermákem po 10 nejlepších železničních cestách ve Švýcarsku a 23. března se tu uskuteční den s kantonem Graubünden. Kromě toho si vyzkoušíte nordic walking a e-biking.

Sýry a čokoláda samozřejmě nesmějí chybět

Pochutnejte si na švýcarských specialitách z farmářských trhů nebo na švýcarském menu ve vybraných restauracích. V průběhu celého března nabídne několik pražských hotelů a restaurací (Hotel Leonardo, Green Yacht, Sokolovna Průhonice a restaurace Petřínské terasy) vybrané tradiční pokrmy spjaté se Švýcarskem. Hotel Yasmin bude hostit švýcarského šéfkuchaře.

Nordic_Walking-m

Více informací a také podrobný program najdete ZDE.