Brazilská umělkyně poskytuje tetování zdarma ženám, které se staly oběťmi domácího násilí nebo prodělaly rakovinu, a mění tak jejich jizvy v krásné obrazy.
Promotion

Jizvy jsou mnohdy upomínkou na špatné zážitky, umělkyně a tatérka Flavia Carvalho si je tohoto faktu vědoma a rozhodla se proti němu bojovat. Její projekt A pele da Flor, což v portugalštině znamená Květinová kůže, pomáhá zraněným ženám tím, že jejich jizvy mění v umělecká díla.

„Všechno to začalo před dvěma lety, když za mnou přišla klientka, která chtěla tetováním zakrýt obrovskou jizvu na břiše. Říkala, že byla v klubu a když opakovaně odmítala muže, který s ní flirtoval, bodl ji," vysvětluje Flavia. „Když jsem dokončila její tetování, byla z něj více než nadšená. Nejen že se jí líbilo, ale byl to další krok k vymazání děsivé vzpomínky, byl to úžasný pocit, proto jsem se rozhodla rozjet A pele da Flor."

Flaviin projekt existuje už dva roky a za tu dobu pomohla ženám po mastektomii, obětem pokusů o vraždu nebo domácího násilí, nebo jakkoli jinak tělesně traumatizovaným ženám. „Moje služby jsou pro tyto ženy zcela zdarma. Jediné, co musejí investovat, je jejich čas," dodává Flavia.