Alternativní porody, jako je například porod do vody, se v posledních deseti letech stávají stále populárnějšími. Jeden havajský pár se ovšem rozhodl, že jim bude u porodu asistovat delfín.
Promotion

Nastávající maminka Dorina Rosin a její partner Maika Suneagle pracují jako léčitelé na Havaji, a mají tudíž velmi kladný vztah k moři a mořské fauně. Tak kladný, že zvolili moře za místo, kde porodí svého potomka, a delfína jako porodního asistenta. Celý porod bude součástí britské dokumentární série Mimořádné porody, kterou moderuje Katie Piper.

Pár, který provozuje léčitelskou ambulanci na Havaji, věří v léčivou sílu přírody a moře. Moderátorka Katie řekla deníku Times: „Samozřejmě že se mi to zdá podivné a také riskantní, ale v moři se zdají tak šťastní a Dorina tak zrelaxovaná. Působí to na mě tak trochu jako zjevení, každopádně je to velmi zajímavé."

„Lidé mají tendenci vnímat delfíny jako velmi přátelská a milující stvoření, ovšem delfíni nejedí slunce a netrousí ze sebe duhu. Jsou to divoká a nepředvídatelná zvířata a jejich přítomnost při porodu, kde je spousta krve, je více než riskantní. Je to ten nejhorší nápad, jaký jsem kdy slyšela," komentuje situaci vědecká žurnalistka Christie Wilcox.

Budoucí matka na svém blogu vysvětluje, že delfíni mají silné léčivé schopnosti a rodičovské pouto. „Dvakrát jsem strávila tři měsíce o samotě v přírodě a byla hlavně s delfíny, cítila jsem se neskutečně vyrovnaně a pohodově. Tohle je atmosféra, do jaké chci svoje dítě porodit," dodává Dorina.

I když rodiče mají právo vybrat si, jak chtějí svého potomka přivést na svět, tento plán se zdá být velmi lehkomyslný. Zbývá tedy jen doufat, že svůj názor ještě změní.