Do 23. listopadu můžete navštívit Novoměstskou radnici, v jejíchž sálech probíhá veletrh starožitností Antique. Hlavním tématem letošního ročníku je období Belle Époque.
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

V období Belle Époque vznikala umělecky cenná díla a krásné užitné předměty, a nejde jen o plakáty od Alfonse Muchy. „Doporučil bych, aby se návštěvníci zaměřili například na módní porcelánové plastiky z továren v Březové, Dubí či ve Slavkově nebo na sklo z českých skláren v Harrachově, Klášterském Mlýně nebo Lenoře,“ říká prezident pořadatelské Asociace starožitníků Jan Neumann. Kromě starožitností z přelomu 19. a 20. století bude na veletrhu i několik významných výtvarných děl, například obraz „Před obrazem“ od Františka Kupky nebo nedávno objevený obraz „Svatý Josef s Ježíškem“ od Petra Brandla.

Navíc se tu můžete dozvědět něco o projektu adopce hrobů významných osobností. „Navázali jsme kontakt se Správou pražských hřbitovů, která rozjela nesmírně prospěšný projekt záchrany hrobů významných českých osobností. Veletrh poskytne prostor pro jeho představení a věřím, že třeba některé návštěvníky osloví a motivuje k tomu, aby se do něj zapojili,“ vysvětluje spojení starožitníků s projektem Jan Neumann.

Veletrh Antique je prodejní, takže tu můžete nakoupit originální dárky s uměleckou hodnotou.