Slyšeli jste, že náš mozek pracuje nejefektivněji pouze šest hodin z celé pracovní doby? Zbytek tak nějak přežíváme. V některých zemích dokonce zavedli povinný poobědový spánek, krásná představa že? Jelikož u nás v Čechách se zkrácení pracovní doby nebo zavedení povinného spánku zatím nechystá, poradíme vám alespoň pár tipů, jak si pracovní dny zpříjemnit.

Jak neusnout po obědě

Zajděte si místo domácího vaření alespoň jednou týdně na oběd ven, nejlépe na nějakou zahrádku, ale pozor – bez mobilu. Jak prosté. Možná se vám to může zdát jako banalita, ale opravdu se vrátíte z oběda plní sil, nabití pozitivní energií a nadopováni vitamínem D. Mobil totiž stále aktivuje procesy, při kterých náš mozek nutí vyhledávat nebo zpracovávat informace. Takže jestli máte po obědě ještě větší chuť usínat, pravděpodobně za to může i pravidelné sledování sociálních sítí.

Zlepšete své pracovní podmínky

Bolí vás určitá část těla při vykonávání práce? Uveďme si to na příkladu, mnoho lidí si při práci s počítačem stěžuje na bolest v zápěstí. V tomto případě je nejvyšší čas požádat nadřízeného, že vám nutně chybí nová podložka pod myš. V dnešní době se vyrábějí už anatomicky tvarované nebo zdravotní podložky, které zamezují bolestem. Dále si můžete zlepšit náladu třeba novými doplňky. I kancelářský box nebo korková tabule dokáže udělat radost. Dobré pracovní podmínky však nezávisí jen na nejnovějším vybavení, ale i kolegialitě spolupracovníků a nadřízených. Skvělé vztahy na pracovišti vám zaručí příjemnou atmosféru.

kancelářská zásuvka

Pracujte na svém rozvoji

Není nic lepšího než dělat práci, která vás baví. Jestliže máte pocit, že se v zaměstnání necítíte tak, jak tomu bývalo dříve, zamyslete se nad tím, jestli není správný čas na změnu. Ať už formou povýšení nebo úplnou změnou zaměstnaní. Za zkoušku nic nedáte a každého zaměstnavatele určitě potěší, že chcete růst právě v jeho firmě. Samozřejmostí jsou prokazatelné výsledky, které budete muset doložit. Každý je však schopen se ve své oblasti vypracovat a povýšení dodá elán hlavně vaší profesní i osobní sebedůvěře.

Kancelářský barevný papír

Promotion