Stejně jako oblečení, boty či doplňky, podléhají i zásnubní prsteny módním trendům. Jaké se nosí teď? A budeme je i po letech vnímat jako nadčasové?
Promotion

Diamanty jsou věčné, zpívala Shirley Bassey v bondovce a absolutně se nemýlila. Šperky, a zvláště zásnubní prsteny mají hlubokou historii. Někteří vědci se domnívají, že už neandrtálci se vzájemně označovali uvázáním provázku kolem prstů, zápěstí a pasu. Staří Egypťané stvrzovali manželství prsteny z kůže a kostí, které symbolizovaly nekonečnost svazku. Římské nevěsty dostávaly prsteny hned dva, jeden zlatý, který nosily na veřejnosti, druhý z kamene, ten měly při vykonávání prací. Oba nosily na čtvrtém prstu levé ruky, jelikož věřily, že tudy prochází Vena Amoris neboli žíla lásky. I když se tato teorie ukázala jako mylná, tradice se uchovala dodnes.

Dnes je diamantový zásnubní prsten nejpopulárnějším západním symbolem lásky, ovšem ani tento symbol není imunní vůči módním trendům. Na přelomu roku 2000 u budoucích nevěst jasně vedly princeznovské kameny zasazené v jemném kroužku. O pár let později byly trendem číslo jedna starožitné prsteny s vlastním příběhem. Pak ale přišla krize, což pocítili i výrobci šperků a design prstenů tomuto faktu přizpůsobili. Velikost diamantů sice zmenšili, ovšem po stranách umístili jiné cenné kameny, které budily iluzi většího ústředního šperku. Krize sice pominula, ovšem minimalistický trend se v posledních letech poměrně drží.

Příštím trendem mají být asymetrické zásnubní prsteny. Podívejte se do galerie a sledujte, na co se těšit. Podlehnete?

christmas button 48b80