Třetí ročník prodejní přehlídky Grace’n’Glamour je za dveřmi. Co na něm předvede designérka Monika Drápalová?
Promotion


Motto této módní události je Tváří v tvář českým návrhářům… A proto jsme i my stanuli před jednou z nejvýraznějších osobností české módy a položili jí několik zvídavých otázek:

Proč jste se rozhodla zapojit do Grace’n’Glamour?

Účastnila jsem se již prvního ročníku. Akce mě překvapila jak svojí úrovní, tak i velkým zájmem ze strany návštěvníků. Takže jsem ani tentokrát neváhala a těším se na nové prostory hotelu Thalia.

Co si myslíte, že vám tato akce dá?

Jelikož nemám v Praze vlastní obchod, je to pro mě příjemná příležitost, jak nabídnout aktuální kolekci lidem, kteří mají rádi moji tvorbu a nemají příležitost ji jinde zakoupit.

Co zde tedy představíte?

Kolekci vytvořenou ve spolupráci s malířem Františkem Matouškem, který vytváří svoje obrazy přímo do mých modelů z džínoviny. Jde o dost unikátní metodu vytrhávání nití, takže každý model je originálem. Nabídnu samozřejmě i spoustu doplňků.

Co vás lákalo na propojení umění a módy?

Je to pro mě dost aktuální téma a myslím, že k dnešní době patří. Umožňuje mi vyjádřit více než jen použití klasických střihů a látek. Chci se dostat k co nejindividuálnějšímu výrazu a to mi právě spojení s uměním dovoluje.

Prozraďte nám, co vás na módě baví?

Hledání nových podob a možností. Móda se stále vyvíjí a dává nám příležitost reagovat na věci kolem nás a vyjádřit svůj názor.

Jaký je váš nejnovější módní objev?

Zrovna včera jsem se dívala na YouTube na zajímavý nápad úpravy obyčejných triček v neuvěřitelné kreace od Adama Saakse.

Co ráda nosíte vy osobně?

Cokoli, v čem se pro daný okamžik cítím dobře. :-) Můžou to být červené šaty ženského střihu, ale i pánské kalhoty. Mám ráda nezařazenost.

Jaký trend bychom si podle vás neměli nechat ujít?

Poetické tisky a vzory.

Více o Monice Drápalové a Grace’n’Glamour se dozvíte zde:

http://www.modra-fashion.cz/

http://www.gracenglamour.cz/