Ideální příležitost spojit dobrý skutek s vlastním potěšením.

Obdivovatelé současného umění se mohou radovat! Úspěch nedávné charitativní aukce obrazu Jana Kalába inspiroval Galerii Kodl k další dražbě. Tentokrát se galerie rozhodla vybrat mimořádné dílo sochaře Rudolfa Burdy Virus Fighter. „Naprosto nečekaná situace zasáhla do života lidí a negativně ovlivnila společnost na celém světě. Možnost alespoň trochu pomoci potřebným - věnováním díla do online aukce Galerie Kodl, vnímám jako další poslání mého umění,“ říká Rudolf Burda.

Virus Fighter

Unikátní minimalistické skleněné dílo Virus Fighter - vesmírný skleněný projektil vyzařující silné pozitivní vlnění, představuje koncentrovanou sílu k destrukci negativní energie. Výrazná barevnost atypického uranového skla umocňuje působivost díla, které bude po celou dobu aukce vystavené v Galerii Kodl. Vyvolávací cena činí jednu korunu.

Komu aukce pomůže?

Koronavirová pandemie značně ztížila poskytování sociálních služeb a omezila provoz denních stacionářů. Zdravotní sestry a sociální pracovníci pracují v nemocnicích a v domovech pro seniory bez ohledu na čas a možné vlastní ohrožení. Současná krize způsobená epidemií také výrazněji dopadá na sociálně slabé. Mezi ně patří i matky samoživitelky. Zástupci Galerie Kodl společně s Rudolfem Burdou proto vybrali čtyři neziskové organizace, jež patří k těm méně viditelným a těm se rozhodli pomoci. Pátou si zvolí vítězný dražitel. Výtěžek z prodeje obrazu bude rozdělen mezi všech pět rovným dílem. „Rychlá pomoc je ta nejúčinnější, nechtěli jsme čekat na tradiční podzimní aukci a rozhodli jsme se proto pro dvě online dražby. Věřím, že nejen solidárnost, ale i její investiční přesah dokáže zaujmout řadu lidí,“ říká Martin Kodl. Konkrétně výtěžek z aukce poputuje do Domova sv. Karla Boromejského. Diakonie Litoměřice, Centra ARPIDA a na Nákup pro rodinu samoživitelky.

Chcete se účastnit? 

Zájemci o aukci mohou po registraci dražit přímo na aukční platformě LiveBid nebo si mohou podat v Galerii Kodl tzv. pevný limit, ve kterém určí, do jaké výše chtějí dílo dražit. Tento úkon pak za ně provede zástupce galerie. Aukce začne v pátek 22. května v 10 hodin a bude zakončena v neděli 7. června v 16 hodin. 

ČTĚTE TAKÉ: 5 tipů, jak sbírat umění

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Promotion