Až do konce února ve vybraných restauracích po celé republice probíhá zajímavá akce. Nejlepší restaurace z celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant 2013 vaří za zvýhodněné festivalové ceny.
Promotion

Zásadním mottem této akce jsou slova „Nejezte blbě!“, s jejichž pomocí se organizátoři snaží přitáhnout pozornost Čechů ke kvalitně sestavenému menu. Zároveň si slibují, že výrazné slevy do restaurací přilákají i zákazníky, kteří dříve před utrácením peněz za luxusní večeři váhali. Grand Restaurant Festival tak umožňuje lidem ochutnat nejrůznější delikatesy a navštívit podniky, kam by se normálně na večeři nevypravili.

Mnam_Bus_foto_jidla_Mandarin

101 restaurací a 35 měst

Festival probíhá po celé České republice v pětatřiceti různých městech. Kromě Prahy tak zvýhodněnou nabídku některých restauracích můžete využít například v Brně, Děčíně, Hluboké nad Vltavou, Hradci Králové nebo Karlových Varech. Seznam restaurací naleznete ZDE.

A co lahodného můžete vyzkoušet? Pražský podnik Le Patio nabízí krabí klepeta v singapurské tomato chilli omáčce. Jedná se o originální recept vyhlášené šéfkuchařky Sofie Smith. K tomuto pokrmu dokonce jako povinnou výbavu dostanete zástěru a speciální kleštičky. Zapomeňte na příbor, jí se rukama, a ještě si u toho užijete spoustu legrace!

Restaurace La Bohème v hotelu Carlsbad Plaza v Karlových Varech má v menu čerstvou ústřici pošírovanou v kokosovém mléce a lehký okurkový salátek. V Jihomoravském kraji restaurant Grand Moravia v Lednici nabízí netradiční kapří klobásku. A U Štěpána v Petrovicích u Sušice vám připraví morkové řezy.

la_boheme

Dobroty na cestách

Účastníci čtvrtého ročníku Grand Restaurant Festivalu mohou vyrazit za vysokou gastronomií opět i takzvaným Mňam Vlakem a Mňam Busem. Oblíbené jsou opět gastronomické zážitkové výpravy po Praze i mimo ni.

Novinkou letošního ročníku jsou takzvané Mňam Balíčky, kdy si můžete vybrat balíček z luxusních hotelových komplexů (Chateau Mcely, Chateau Kotěra, Grandhotel Pupp, Radisson Blu Hotel, Alcron a Aria Hotel). Součástí je tříchodová festivalová degustace s ubytováním, wellness a dalším originálním programem pro dva.

Bio_Mnam_Bus_Hanka_Zemanova


Více informací se dozvíte na stránkách festivalu (www.grandrestaurantfestival.cz).