Tapety s romantickými vzory na stěně a pár zdobných prvků vytvářejí z tvarově i barevně střídmé koupelny rozkošný budoár jak z dob Marie Antoinetty. Zamilují si ho malé i velké princezny.
Promotion

Kdo se tu koupe

Tereza Kalová pracuje jako filmová produkční. Navrhování interiérů má jako svého koníčka, kterému se věnuje už deset let. Za tu dobu zařídila už přes deset bytů a kolem třiceti jednotlivých místností. Absolvovala sice kurz na škole designu, kde si osvojila kompozici tvarů a hmot v prostoru a barevné kombinace, ale vyvinula si svůj vlastní styl. Propojuje minimalistické formy a přírodní tóny s výrazně dekorativními, romantizujícími prvky, které často sama navrhuje. Používá sice kvalitní vybavení a precizní technologie, kouzlo jejích interiérů ale tkví právě ve schopnosti nápaditě kombinovat dva na první pohled nesmiřitelné styly. Jejím dílem je také byt pro vlastní rodinu včetně koupelny, kterou zařídila pro svoje dcery – šestiletou Alžbětu a třináctiměsíční Julii.

koup4

Původní koupelna v bytě Terezy Kalové byla laděna do elegantních, tlumených tónů. Jednu stěnu pokrývala tapeta s motivem rozkvetlých tulipánů na stříbřitém podkladě. Zeď za vanou byla obložena opaxitem – neprůhlednými skleněnými deskami, které se hojně používaly v interiérech 30. let. Když po dceři Alžbětě do rodiny před rokem přibyla malá Julie, bylo potřeba změnit uspořádání bytu. Vznikly v něm dva dětské pokoje se šatnou a jedna koupelna speciálně pro holky. Jim také Tereza uzpůsobila její nový design. Změna se odehrála především na úrovni detailů. Veškerá sanita, kterou dodalo koupelnové studio Il bagno, byla zachována. Na podlaze zůstaly také velké čtvercové dlaždice čokoládové barvy. Namísto křehkého opaxitu nad vanou Tereza použila marocký štuk, zvaný také Tadelakt. Vápno se mísí s mramorovou moučkou, slídou a popelem, nanáší se na podklad nerezovým hladítkem a po zavadnutí se zalešťuje granitem. Po zaschnutí se celá plocha natře marseillským mýdlem, které povrch neutralizuje a zhedvábní. Další stěna, která měla původně šedou výmalbu, byla přetřena omyvatelným duluxem světlé bledě modré barvy. Tapetu s červenými tulipány nahradila půvabná bleděmodrá tapeta s růžovými květy. Pod umyvadlo navrhla Tereza skříňku v rokokovém stylu, nad kterou se vyjímá zrcadlo se zdobným rámem.
A rozkošné lázně pro malé komtesy byly na světě!

 

  • Základní zařízení koupelny je minimalistické. Kompozice místnosti je řešena ucelenými barevnými a tvarovými bloky. To, co vytváří její romantický charakter, jsou dekorativní detaily – bílá dřevěná skříňka inspirovaná starofrancouzským nábytkem, zrcadlo s vyřezávaným rámem a bleděmodrá tapeta s růžovými květy pokrývající stěnu, ve které jsou nenápadně zabudovány dveře do šatny. Zdobné prvky, které koupelně dodávají nezaměnitelnou tvář, jsou přesně dávkovány tak, aby zůstaly oživením funkčního, moderního prostoru a nezahltily ho.
  • Nad vanou Delta Kolo je polička vyzděná z ytongu s povrchovou úpravou z marockého štuku. Podlouhlá skříňka byla vyrobena na míru podle Terezina návrhu. Všechny baterie jsou z kolekce One od Flaminie.
  • Kout s vanou Delta Kolo je omítnut marockým štukem v přírodní slonovinové barvě. Na stropě je osazeno osm světelných spotů Vancouver. Nad umyvadlem Catalano zrcadlo ozařuje lampa od Lineabeta.
  • Ve sprchovém koutě od Hüppe je ruční i hlavová sprcha z edice One značky Flaminia. Na podlaze dlaždice Shimano mokka 60×60cm od Galaxy, které prodává Dorint.
  • Chromovaný žebřík z Habitatu koresponduje s rámy sprchového koutu. Skla jsou chráněna proti vodnímu kameni anticalkovou úpravou.
  • Dveře jsou maskované tapetou Shabby Chic Blue od Pip Studia, které koupelnu spojují se šatnou děti.