Okurková sezona pomalu končí, a tak se můžeme těšit na zářijové akce, jež nenechají žádného milovníka kultury chladným. Jednou z nich je i retrospektivní výstava jednoho z nejvýznačnějších českých umělců minulého století.
Promotion

Tato výstava bude skutečně událostí číslo jedna. Díla, která se zde objeví, totiž nejspíš hned tak zase neuvidíte. Více než čtyři desetiletí bylo dvanáct vrcholných děl malíře Františka Muziky ukryto v zahraničí jako součást německé soukromé sbírky. Ve dnech 5.–21. září se však s nimi na výstavě František Muzika: Obrazy z let 1948–1972 budete moci seznámit i vy. Po skončení expozice bude kompletní kolekce navíc zařazena do aukce a jednotlivé obrazy budou hledat nového majitele. Můžete jím být právě vy!

Tri_velke_larvy_III_v_modre

Celá sbírka je unikátním průřezem Muzikovou tvorbou padesátých, šedesátých a sedmdesátých let a zahrnuje většinu námětů, které ve své poválečné tvorbě autor výtvarně zpracovával – Larvy, Citadela, Věž, Vichřice a další. Nejvýznamnějším dílem je pak Zátiší s hlavou v šedé z roku 1948. Těšit se ale můžete i na monumentální obrazy Elsinor XI a Tři velké larvy III v modré, jimiž autor uzavřel cykly Larev a Elsinorů, které pro něj byly v šedesátých letech nejzásadnějšími malířskými výzvami.

Výstava obrazů Františka Muziky proběhne v Galerii České spořitelny (Rytířská 29, Praha 1) a potrvá od 5. do 21. září.

Následná aukce společnosti Dorotheum, na které se bude celá sbírka dražit, je na programu v sobotu 21. září od 14 hodin v Prague Marriott Hotelu.

Velky_Elsinor

Více informací na http://www.dorotheum.com/cz/