Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Druhý domov

Přestaňte být otrokem skvrn. Nechte si pomoct

Info ikona
LG Andrea Růžičková

Mít děti patří k největším radostem života. Zároveň to ale znamená, že neuplyne ani den, kdy byste nemuseli prát další várku špinavého prádla. Snadno se pak stanete otrokem méně či více zákeřných skvrn a fleků.

Promotion | 23. 11. 2021

Když se náhodou stane, že odcházíte ze hřiště, aniž by si některé z vašich dítek do něčeho sedlo, prolezlo park po kolenou, nebo si svačinu utřelo do trička, s radostí jim koupíte zmrzlinu. První se jí dokáže potřísnit od hlavy k patě. Druhý potomek ji sice sní kultivovaně, ale zase těsně před domem spadne do kaluže… Ach jo.

Tak nějak se stane, že hory špinavého prádla neuměřeně rostou, a pokud mají mít děti co nosit, vy se do nich musíte každý den znovu a znovu nořit, nad každým flíčkem se strategicky zamyslet, jestli pustí v pračce jen tak, anebo je třeba nejprve udělat čarodějnický rituál, pět dřepů a stojku na hlavě. Prádlo pak také musí někdo pověsit, vyžehlit, poskládat. A tak drahocenný čas, který jste chtěla věnovat jiné práci, vždycky mizí v hlubinách pracího programu.

Info ikona
Andrea Růžičková LG

Díky bohu vás z tohoto nekonečného kolotoče vytáhnou domácí spotřebiče, a že jsou rok od roku stále chytřejší! Vidím to sama u setu pračky a sušičky LG, které nyní testuji. Pračka je vybavena Direct Drive motorem a technologií AI DD™. Sama tak vybere a nastaví nejvhodnější prací pohyby např. u programu Bavlna, Syntetika a Smíšené prádlo, ale také prádlo zváží a podle toho nastaví, jak bude prací cyklus dlouhý a kolik spotřebuje vody.

Nebo vám jde o krátký a přitom dostatečně účinný program? Technologie TurboWash™360° zkracuje dobu praní díky sprchování prádla čtyřmi tryskami. Prací pohyby jsou intenzivní, ale také šetrné, a tak prádlo vypere za pouhých 39 minut, ideální pro oblečení, které jste měli na sobě chvíli, nebo je „jen“ polité limonádou. S technologii LG Steam+™ eliminujete alergeny z oblečení a díky Redukci pomačkání se vám nebude tolik mačkat.

Info ikona
Andrea Růžičková

Výborné je i (obzvlášť v této době), že tahle pračka umí redukovat až 99,9 procent alergenů. A co je vůbec nejlepší – má větší kapacitu, a tak se do ní vejde hned 9 kilogramů prádla.

Díky tomu toho vyperete více prádla najednou, vše je rychlejší, a vy se tak můžete věnovat důležitějším a příjemnějším věcem. Dokonalost tomu dodává stejně prostorná sušička LG, která prádlo nejen rychle vysuší, ale díky jemné péči také vyhlazuje pomačkání a snižuje záhyby na prádle. Takže víte co? V podstatě není třeba prádlo žehlit. Prostě ještě teplé prádlo složíte a zlehka přejedete rukou. Hotovo.

Osobně doporučuji propojení obou přístrojů přes WiFi. Toto inteligentní párování dokáže eliminovat chyby při výběru cyklu sušení. Pračka prostě „řekne“ sušičce, jaké prádlo bylo právě v bubnu a sušička podle této informace zvolí správný program. Online ovládání přes aplikaci přináší i další výhody. Že není dobré nechávat vyprané prádlo v pračce zbytečně dlouho, je asi jasné. Ale může se stát, že si ráno načasujte praní a v průběhu dne se váš program změní. Není nic lehčího, než vše ovládat přes mobilní telefon a praní odložit. Nebo naopak spustit. Kdykoli a odkudkoli.