Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

7 vlasových trendů na rok 2024 podle AI: některé se opakují, jiné mnohé zaráží

Blíží se konec roku 2023, a to znamená, že se začínají rozkrývat trendy na rok 2024. S těmi vlasovými pomohla umělá inteligence.

Tereza Čaladi | 17. 12. 2023

Umělá inteligence si s vámi dokáže povídat, psát závěrečné univerzitní práce, ale i třeba řídit auta. Odborníci ze salonu krásy Millies se rozhodli využít její schopnosti (konkrétně ChatGPT a umělou inteligenci Bard) pro předpovězení trendy účesů pro rok 2024. A víte co? Výsledky podle nich byly až překvapivě přesné.

Trendy účesy pro rok 2024 podle AI

Výsledky si můžete přečíst a prohlédnout níže:

1. Vlasové konturování

Tento trend se dostává na vzestup právě nyní, koncem roku 2023. Jeho cílem je totiž zohlednit vaši osobnost, strukturu kostí i vaše rysy. Zkrátka vytvořit účes na míru právě vám. „Tato technika je o vytvoření lichotivého tvaru pro vaše vlasy. Stylista použije vrstvy a úhly k vytvoření vzhledu, který zvýrazní právě vaše rysy,“ tvrdí umělá inteligence Bard.

2. Motýlí střih

Tento střih byl naprostým hitem roku 2023, podlehla mu dokonce i princezna Kate. Je tedy jasné, proč umělá inteligence předpokládá přetrvání jeho popularity. Ale podle našich informací jsou odhady, že ho letos převálcuje jeho inovativní verze – kočičí sestřih. Tento tip umělé inteligence nás tedy trochu zaráží.

Na druhou stranu podle ní budou populární krátké vrstvené střihy, což je zase inovace kočičího střihu. Možná je tak tedy už o krok napřed. Krátké vlasy jsou rozhodně trendem roku 2024 a vrstvené střihy jim dodají rozměr a texturu,“ píše Bard  „Jsou skvělou volbou pro lidi s jemnými vlasy, protože jim přidají objem a dynamiku,“ dodává.

Mohlo by se vám líbit

Motýlí střih: Nejkrásnější sestřih podzimu, který sluší každé ženě

Hledáte účes, který vám bude slušet? Toužíte po změně? A nebojíte se vrátit zpátky do let minulých? Pokud jste třikrát odpověděla ano, pak na scéně přivítejte butterfly cut, tedy motýlí střih! Aktuální trend, který můžete vídat u světových celebrit i hvězd sociálních sítí.
marianne.cz

3. Inovativní vlasové doplňky

Nechybí návrat vlasových doplňků. Už letos v létě byly oblíbené skřipce, nyní umělá inteligence předpovídá i návrat mašlí do vlasů, francouzských špendlíků, ale nejenom to. „Technologický pokrok může vést k vytvoření inovativních vlasových doplňků, které kombinují styl a funkčnost,“ uvažuje ChatGPT. Tohle ale lidi trochu překvapuje a zatím sází spíše na klasiku.

4. Retro vlivy

70., 90. léta i 20. léta 20. století si užila svůj čas na výsluní i v 21. století. Můžeme poděkovat minulým desetiletím za to, že nám daly rockový účes shag, střih na Rachel nebo záclonkovou ofinu, které dominovaly vlasovým trendům loni a podle AI to bude pokračovat i v příštím roce. „Módní a kosmetické trendy se často střídají, takže můžeme čekat, že bude k vidění oživení účesů z minulosti s moderním nádechem,“ počítá ChatGPT. Bard konkrétně vyzdvihuje účes Rachel 2.0.

5. Boby inspirované Hailey Bieber

Vliv Hailey Bieber na trendy v oblasti krásy nelze popřít. Pomohla zpopularizovat glazované donutové nehty, jahodový dívčí make-up a nyní její uhlazený bob střih nutí spoustu z nás přehodnotit délku vlasů. „Toto je elegantní, moderní pojetí klasického bobu. Je to skvělá volba pro lidi se středně dlouhými až dlouhými vlasy a dá se upravovat různými způsoby,“ říká Bard.

6. Výrazné barvy

Mnohé zaráží výrazné barvy, které nejsou pro každého. ChatGPT je ale ohájil následovně: „Zářivé barvy vlasů a nekonvenční účesy jsou v posledních letech populární a tento trend se může nadále vyvíjet díky jedinečnějším a odvážnějším kombinacím.

7. Balayage

A konečně další trvalka, která je na seznamu na další rok. Tato technika barvení vlasů je používaná již pár let, je nenáročná na údržbu a je tak lákavá, že ji asi nikdy neopustíme. „Balayage je oblíbená technika barvení vlasů, která vytváří přirozeně vypadající, sluncem políbený, efekt. Je to skvělý způsob, jak dodat barvě vlasů rozměr a hloubku,“ uzavírá Bard.

Vlasové trend 2024 podle AI
Mohlo by se vám líbit

Jak by vypadala princezna Kate s krátkými vlasy? AI nám dala odpověď

Vlasy výrazně ovlivňují to, jak člověk působí na druhé. Říká se, že „vlasy jsou korunou krásy”, ale podle nás na ně platí i rčení o šatech, o nichž se říká, že „dělají člověka”. Princezna Kate již delší dobu nosí velmi podobný účes a je tak těžké představit si, jak by vypadala v nějakém jiném. Umělá inteligence nám s touto představou ale může pomoci.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Toužíte po dlouhých vlasech, ale nechtějí růst? Zkuste upravit jídelníček. Těchto 7 potravin vám s tím pomůže

Toužíte po dlouhých vlasech, ale nechtějí růst? Zkuste upravit jídelníček. Těchto 7 potravin vám s tím pomůže

Krása
5 typů mikáda, které dominují létu 2024: Dejte šanci francouzské eleganci nebo italské vášnivosti

5 typů mikáda, které dominují létu 2024: Dejte šanci francouzské eleganci nebo italské vášnivosti

Krása
Sbohem, nudné mikádo! Vlasovým trendům pro léto 2024 vládne 5 překvapivých střihů

Sbohem, nudné mikádo! Vlasovým trendům pro léto 2024 vládne 5 překvapivých střihů

Krása
Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni

Propadněte kouzlu tichého luxusu i v barvách na vlasy: Tento odstín, který sluší všem tónům pleti, z vás udělá bohyni