Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Kamarádkou ku zdraví aneb Proč je pro nás přátelství tak důležité?

Prožívají s námi okamžiky štěstí, stojí při nás ve chvílích smutku, a především nás pokaždé vyslechnou a třeba i rozesmějí. Holčičí přátelství je nesmrtelné!

Co si budeme povídat, holčičí kamarádství je diametrálně odlišné od toho mužského. Zatímco chlapům stačí čas od času zajít "na jedno", během kterého rozeberou pracovní a sportovní témata, ženy jsou se svými kamarádkami v mnohem užším kontaktu.

Navzájem se svěřují s intimními záležitostmi, znají jedna druhou jako své boty a v ideálním případě se sejdou „na rychlé kafe“ alespoň jednou do týdne. Zároveň by se ženy pro své kamarádky rozkrájely a často si bez nich svůj život vůbec nedokážou představit. Pokud jste se domnívali, že přátelství hraje zásadní roli ve vašem životě, pak jste se nemýlili.

Mohlo by se vám líbit

Kamarádka, která se neptá aneb Proč někteří lidé mluví jenom o sobě?

Dokážete spolu mluvit hodiny, a přesto nepadne ani jedno slovo o vás. Píšete si každý den, a přesto se nedočkáte odpovědi na vaše otázky. Vypadá to, že žijete v blízkosti kamarádky, která se jednoduše „neptá“.
marianne.cz

Bez kámošky ani ránu

Je mnoho druhů přátelství - některá jsou věčná, jiná fungují jenom na pracovišti nebo třeba ve škole. Jedno je ale jasné, pokud najdete spřízněnou duši, pak máte vyhráno! Nejen, že kamarádství je důležité pro socializaci, ale také silně ovlivňuje naše zdraví.

Například web Psychology Today hovoří o studii, která prokázala, že starší lidé, kteří měli silné pouto se svými přáteli, žili delší a spokojenější život než lidé bez kamarádů. Toto zjištění potvrzuje také studie od psychologa Williama Chopika, která byla zveřejněná v Personal Relations. Chopik přišel se zjištěním, že přátelství je důležitým stavebním kamenem pro štěstí člověka. Ze studie také vyplynulo, že přátelství dokáže snížit příznaky deprese a úzkosti.

Info ikona
Přátelství

Důležité už od dětství

Už ve školce jsme všichni pochopili, že mít dobrou kamarádku je dar z nebes. Vždyť ona je ta, která při nás bude stát, vždycky nám pomůže a nikdy nevyzradí tajemství. Pokud máme kamarády již od dětství, pak se vlastně nenásilným způsobem učíme, jak to funguje v mezilidských vztazích.

Ono přátelství a romantický vztah od sebe nejsou tak daleko. V obou případech jde totiž o symbiózu dvou lidí, dvou pohledů na svět i životních hodnot. Stejně jako vztah je i přátelství velmi křehké a může se nám rozsypat pod rukama jako domeček z karet.

Z toho plyne, že o své kamarádky bychom měli náležitě pečovat a vážit si jich. Zkuste té své dneska napsat hezkou zprávu, nebo jí v lepším případě zavolejte!

Mohlo by se vám líbit

Víte, jak poznáte toxické přátele? 7 znaků, které je odhalí

Všichni víme, že bychom se měli obklopovat přáteli. Dokonce i studie naznačují, že lidé, kteří mají blízké přátele, se dožívají více let. Bohužel, občas se mezi partičku dobrých kamarádek vyskytne někdo, kdo s vámi nemá čisté úmysly. Seznamte se s toxickým přítelem, který ve vašem životě nevěstí nic dobrého.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Dobrý nápad
Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Lidé a místa
Fascinující proměna vinařství Kolby v Pouzdřanech: Sjednocení historických budov přináší do vinné oázy neodolatelný šarm

Fascinující proměna vinařství Kolby v Pouzdřanech: Sjednocení historických budov přináší do vinné oázy neodolatelný šarm

Poradna
Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů

Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů