Přejít k hlavnímu obsahu
Krása

Kosmetické produkty, na které přísahá královna Alžběta II.

Info ikona
Královna Alžběta II.

Jak vypadá kosmetická taštička královny Alžběty II.? Už teď vám napovíme, že hlava britské monarchie si nepotrpí na velké experimentování, naopak dává přednost léty osvědčeným produktům, které neustále používá dokola.

Britská královská rodina dbá na to, aby nedělala reklamu značkám, produktům nebo určitým službám. Přesto lze prostřednictvím asociace The Royal Warrant Holders vystopovat, které produkty si královna Alžběta II. v posledních letech objednala. Pojďme si tedy prohlédnout kosmetické produkty, které bychom pravděpodobně našli na toaletním stolku v Buckinghamském paláci. Možná vás překvapí, že královna kromě britských kosmetických značek upřednostňuje také francouzskou a americkou kosmetiku.

Nehty v odlesku baletních střevíčků

Není žádným tajemstvím, že příslušnice britské královské rodiny musí dodržovat několik beauty pravidel. Jedno z pravidel například zakazuje, aby královna Alžběta II. měla nalakované nehty výraznou barvu. Královna toto pravidlo naprosto respektuje, a tak má nehty povětšinou nenalakované, případně potřené jemně narůžovělým lakem v odstínu Ballet Slippers (baletní střevíčky) od značky Essie. Mimochodem, tento odstín si královna zamilovala už na sklonku roku 1989.

Když už jsme u manikúry, nesmíme opomenout ani na královny oblíbený krém na ruce. Podle britských novin The Telegraph královna zbožňuje krém na ruce a nehty od francouzské značky Clarins, což potvrzuje i výpis z The Royal Warrant Holders. Mimochodem od stejné značky používá královna také pudr Even Matte.

Bez rtěnky ani ránu

Královna Alžběta II. patří k milovnicím rtěnek. I v tomto ohledu ale musí ctít královská beauty pravidla, a tak na královně nikdy nespatříte rudý odstín. Hlava britské monarchie si naštěstí vystačí s paletou růžových odstínů od značky Elizabeth Arden. Údajně nedá na rtěnky od této americké značky dopustit už přes 55 let. Bohužel není známo, jaký odstín má královna nejraději. Odborníci na krásu se ale shodují, že nejčastěji na rtech panovnice vidí odstín Wildberry.

Kromě rtěnek má královna od stejné značky ráda také kultovní krém s názvem Eight Hour Cream, který údajně dokáže hotové zázraky s dehydratovanou pokožkou.

Info ikona
Královna

Voňavá koupel

Je tajemstvím, zda si královna dopřává dlouhé koupele, nebo upřednostňuje rychlé sprchy. Jedno je ale jisté – při koupání používá produkty od londýnské značky Molton Brown. Právě ta má výsadní právo na dodávání toaletních potřeb do Buckinghamského paláce. I když není známo, o jaké konkrétní produkty jde, mnozí tipují, že Alžběta II. neodolá sprchovému gelu s názvem Delicious Rhubarb & Rose. Důvod? Královna miluje růže! 

Vypadá to, že růže hrají důležitou roli i u parfému Jejího veličenstva. Britský časopis Town and Country se totiž domnívá, že královna používá parfém White Rose (bílá růže) od londýnské značky Floris.