Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejčastější chyby, které děláme při nanášení červené rtěnky

Vylovte ze dna své kosmetické taštičky červenou rtěnku a dovolte jí, aby vám dělala společnost po celý předvánoční i vánoční čas.

Červená rtěnka! Dvě slova, která v ženách vzbuzují různorodé pocity. Některé se rudé rtěnky obávají jako čert kříže, jiné s ní jemně koketují, a pak se také najdou ženy, které po červené rtěnce sebevědomě sahají téměř každý den. Ať už se poznáváte v jakékoliv skupině, v jednom se pravděpodobně shodneme všechny. Nanášet rudou rtěnku je náročná disciplína, která nemusí pokaždé skončit úspěšně. A ruku na srdce, nikdo z nás nestojí o rtěnkové faux-pas.

Přitom stačí, když k červené rtěnce budeme přistupovat s respektem. Žádné unáhlené nákupy, žádné rychlé nanášení ve spěchu do práce. Naopak, trpělivá manipulace, správný výběr odstínu i práce s tužkou na rty zaručí, že vaše červená rtěnka sklidí ovace nejen na vánočním večírku nebo u štědrovečerní večeře. 

Mohlo by se vám líbit

Působivá historie rudé rtěnky

Na své poprvé nikdy nezapomenete. Já sama s výraznou rtěnkou koketovala už na gymplu, ale nakonec jsem se k ní odhodlala až na vysoké škole. Pojďme si k příležitosti dnešního Mezinárodního dne polibku připomenout, kde se rtěnka vzala a proč se některým říkalo „polibek smrti“.
marianne.cz

Znáte podtón své pleti?

Už jste s červenou rtěnkou experimentovala a přišlo vám, že to „není ono“? Možná je chyba v odstínu rtěnky, který jde ruku v ruce s podtónem vaší pleti. Pokud podtón pleti neznáte, vezměte si k ruce bílý papír a přiložte ho do poloviny obličeje. V případě, že vaše pleť vypadá vedle papíru nažloutle, pak máte teplý podtón pleti. Naopak, červený nebo narůžovělý obličej značí studený podtón pleti a šedý obličej zase hovoří o neutrálním podtónu. Jakmile zjistíte podtón pleti, můžete se hravě pustit do výběru vhodného odstínu červené rtěnky.

Není červená rtěnka jako červená rtěnka! V drogeriích a parfumeriích objevíte nespočet červených odstínů, které by jednomu dokázaly zamotat hlavu. Přitom stačí, když se při výběru budete řídit právě svým podtónem pleti. Pokud máte teplý podtón, zaměřte svou pozornost na malinové, vínové až fialové odstíny rtěnky. Ženy se studeným podtónem pleti by zase měly sáhnout po švestkovém či ostružinovém odstínu. Jednoduše řečeno jim budou sedět všechny odstíny červené, které mají chladný tón. A to nejlepší na závěr – pokud se pyšníte neutrálním podtónem pleti, pak vám bude slušet cokoliv!

Info ikona
Rtěnka

Pečlivost nadevše

Červená rtěnka rozhodně není ideální volbou pro ženy, které nemají dostatek času na líčení. Alfou omegou je totiž pečlivé nanášení, které vyžaduje čas a trpělivost. Obzvláště u výrazných odstínů si můžete k ruce vzít štěteček na rty, díky kterému se vyhnete „čárnutí“ vedle. Zároveň při nanášení rtěnky dbejte na to, aby vaše rty byly neustále napnuté. Tím zajistíte, že barva bude rovnoměrně nanesena po celých rtech. Bez ostychu zamiřte se štětečkem také do koutků, které mnoho žen z neznámých důvodů přehlíží.

Krok vedle neuděláte ani s tužkou na rty. Ne, rozhodně není žádoucí, abyste tužkou na rty obkreslila své rty a následně je „vybarvila“ rtěnkou. Naopak, sáhněte po tužce na rty ve stejném odstínu, jako je rtěnka, a rty s ní nejen obkreslete, ale také nabarvěte. Následně použijte rtěnku a dodejte rtům geniální finish.

Zdravé rty jsou základ

Pokud chcete, aby vaše rudé rty vypadaly fantasticky, pak nepodceňte ani samotnou péči o rty. Vysušené, rozpraskané či šupinaté rty rozhodně nejsou skvělým základem pro nános výrazné rtěnky. Velkým pomocníkem vám bude balzám na rty, který rty skvěle hydratuje a dodá jim patřičnou péči.

Do nákupního košíku vhoďte balzám například s ricinovým olejem, který skvěle proniká do kůže a napomáhá zklidnit popraskané rty. Podrážděným rtům ulevuje také lanolin, tedy druh mazlavé látky, kterou vylučují mazovými žlázemi zvířata tvořící vlnu. A zapomenout nelze ani na vazelínubambucké máslo a kakakové máslo, trio superhrdinů, díky kterým se můžete rozloučit s vysušenými rty.

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Přichází období popraskaných rtů aneb Jak si vybrat nejlepší balzám na rty?

Zatímco v letních měsících se „válí“ na dně kosmetické taštičky, na podzim a v zimě je naším každodenním parťákem. Řeč je o výživném balzámu na rty, díky kterému můžeme v chladných dnech bojovat proti popraskaným a suchým rtům.
marianne.cz

Související články

Krása
Jak si vytvořit dokonale husté obočí doma: Stačí vám pár minut a jedna školní pomůcka

Jak si vytvořit dokonale husté obočí doma: Stačí vám pár minut a jedna školní pomůcka

Krása
Jak vytvořit krásný účes plný objemu? Vyzkoušejte pomůcku, kterou milovaly naše maminky i babičky

Jak vytvořit krásný účes plný objemu? Vyzkoušejte pomůcku, kterou milovaly naše maminky i babičky

Krása
Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví