Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Časopis dTest testoval denní krémy proti vráskám. Zvítězil produkt za 60 Kč

Hledáte pečující krém proti vráskám? Pokud ještě nemáte svého favorita, inspirujte se výsledky testování, které zveřejnil časopis dTest. Možná vás překvapí, že nejúčinnější krém proti vráskám seženete v supermarketu za 60 Kč.

Najít krém proti vráskám, který doopravdy funguje, je vyšší dívčí. Některé krémy slibují zázraky, které se ve skutečnosti nedostaví. U jiných omdléváme nad jejich cenovkou či prapodivným složením. Naštěstí není nic jednoduššího, než se podívat na výsledky testování, za kterým stojí časopis dTest. Skupina třiceti žen ve věku od 31 do 70 let s různým stavem vrásek testovala produkt dvakrát denně po dobu čtyř týdnů. „Test probíhal slepou metodou, kdy byly obaly všech výrobků před předáním účastnicím zakryty, aby nemohly být ovlivněny značkou. Každá účastnice dostala nejen testovaný produkt, ale také referenční vzorek, který sloužil pro vzájemnou porovnatelnost výsledků. Na jednu polovinu obličeje nanesla vždy testovaný krém, na druhou referenční vzorek,“ popisuje časopis dTest průběh testování.

Mohlo by se vám líbit

Výběr nejlepších řasenek z drogerie podle redaktorek Marianne

Používáme ji už od pubertálních let, nanášíme ji téměř každý den a naše řasy jich otestovaly už stovky. Přinášíme vám výběr nejlepších řasenek z drogerie, které v poměru cena – kvalita patří k tomu nejlepšímu, co seženete.
marianne.cz
Nejlepší krémy proti vráskám

Nejlepší krém proti vráskám? Seženete ho v supermarketu

Do testování bylo zapojeno šestnáct krémů proti vráskám, které se lišily nejen svým složením, ale také cenou. Zajímavé je, že žádný z testovaných krémů si nevysloužil hodnocení „velmi dobře“. Přesto se našly dva krémy, které můžeme považovat za vítěze testu. Nejlepší hodnocení získal krém Cien Day Cream Q10, v těsném závěsu obstál také Eucerin Hyaluron-filler.Žádný krém proti vráskám nezískal v této zkoušce velmi dobrou známku. Cien a Eucerin mají dobré hodnocení, protože jsou jak účinné v redukci vrásek, tak lepší v tomto ohledu než referenční vzorek. Cien jako jeden z mála dostal velmi dobrou známku i za hydrataci, protože byl opět výrazně lepší než referenční vzorek a po ukončení testu byla pokožka mnohem více hydratovaná,“ uvádí dTest.

Na pomyslném třetím místě se umístil krém L'Oréal Revitalift, u kterého testerky vyzdvihovaly především hydratační vlastnosti. Dále se do pětice nejlepších krémů proti vráskám probojoval Nivea Q10 Plus proti vráskám a Vichy Liftactiv. Tyto tři krémy si odnesly průměrnou známku (uspokojivé) za redukci vrásek, avšak ve srovnání s referenčním vzorkem jsou „nepatrně lepší nebo mají stejný účinek, ale pozitivní rozdíl ve stavu pleti mezi začátkem a koncem testu je stále výrazný,“ doplňuje dTest. Nutno ale dodat, že tento test proběhl v roce 2014, a tak je možné, že aktuálně na trhu najdeme krém proti vráskám, který by zmíněné produkty „strčil do kapsy".

Najděte krém proti vráskám, který vám bude vyhovovat

Pravdou ale zůstává, že každá pleť je jiná a vyžaduje jiný typ péče. Proto je důležité, abyste si provedla své „osobní“ testování krémů proti vráskám a našla produkt, který vyhovuje vaší pleti. Důležité je nejen složení krému, ale i to, jak se pokožka po nanesení krému bude cítit, jestli není vysušená, podrážděná či naopak moc mastná. Pozor by si měli dávat milovníci přírodní kosmetiky, která pokud je kvalitní má skvělé účinky, ale na druhou stranu u predisponovaných lidí může způsobit alergické reakce. Co se týká účinnosti proti vráskám, tak vhodné ingredience krému mohou dočasně pomoci při projevech stárnutí, a to především vylepšením textury pokožky, její větší hydratací, což vede k tomu, že pleť vypadá mladší a vypnutá. Některé produkty umí i zmírnit drobnější vrásky kolem očí. Tyto účinky ale bývají přechodné a krémy nepomáhají proti vráskám z dlouhodobého hlediska. V určitém věku je proto dobré anti-aging péči začít kombinovat s neinvazivními procedurami estetické dermatologie, jako je například mezoterapie, která dokáže hydratovat pleť opravdu do hloubky, efektivním řešení je také mikrojehličková radiofrekvence. Ta má viditelný liftingový efekt,“ uzavírá MUDr. Veronika Šelingerová z Perfect Clinic Dermatology.

Mohlo by se vám líbit

Poklady z drogerie: Dekorativka, která stojí za to

Pryč jsou doby, kdy jste v drogeriích našly tak maximálně prášivé oční stíny a make-up s oranžovým nádechem. Dnešní nabídka leckdy snese porovnání i s líčidly o mnoho dražšími.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Cestování
Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Zdraví
Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Tradice
Hoď bidlo přes bidlo, kucmoch a další jídla našich předků. Dnes už je moc nevaříme

Hoď bidlo přes bidlo, kucmoch a další jídla našich předků. Dnes už je moc nevaříme