Přejít k hlavnímu obsahu
Krása

Ofina ze 70. let hlásí návrat! Také už máte střiženou záclonku?

Info ikona
Ofina

V domácí karanténě toho s vlasy příliš nezmůžete, přesto existuje jeden účes, kterého lze poměrně snadno dosáhnout. Zavzpomínejte na 70. léta a střihněte přední prameny vlasů do tzv. záclonky. Tento druh ofiny totiž hlásí comeback!

Už v loňském roce nám sedmdesátá léta dokázala, že jsou zpět. Ve velkém jsme kupovali džíny s vysokým pasem a rozšířenými nohavicemi, zamilovali jsme se do semišových bundiček i šněrovacích bot. Vypadá to, že v letošním roce sedmdesátky pronikly také do světa krásy a účesů. Momentálně si o pozornost říká tzv. záclonková ofina, která své největší slávy dosáhla právě v sedmdesátých letech.

Do ofiny, která je rozdělená ze středu čela dvě na strany, se v poslední době zamilovaly také celebrity. O zkombinování záclonky s vysokým drdolem se postarala modelka Gigi Hadid, zpěvačka Selena Gomez zase ukázala, že záclonka sluší i ženám s vlnitými vlasy a Jennifer Lopez  představila záclonku společně s účesem shag. Inspiraci můžeme čerpat také od influencerky Matildy Djerf nebo modelky Mary Lafontan. A pokud stále nevěříte v sílu záclonky, podívejte se, jak sluší naší produkční Klárce McMahon.