Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Princezna Kate si po řadě let změnila účes. Vsadila na motýlí střih a balayage

Její styl je konzervativní a vkusný. Málokdy provádí razantnější změny. Ale tentokrát jednu větší uskutečnila. Poměrně nezvykle dala na současné trendy a nyní i princezna Kate nosí motýlí střih a nechala si jemně zesvětlit vlasy. A výsledek? Sluší jí to snad ještě více jak předtím.

Tereza Čaladi | 21. 09. 2023

S princeznou Kate máme spojený jeden konkrétní účes, který činí vlasy pod ramena (nazývané „lob“ sestřihem), kaštanově hnědé a trochu sestříhané. Takto si ji přitom pamatujeme odjakživa – myšleno od dob začátku randění s princem William, tedy od roku 2004, kdy se na ní začala poutat větší pozornost veřejnosti. Nyní ale po nějaké době uskutečnila větší změnu.

Princezna Kate a současné vlasové trendy

Nyní má nově princezna Kate takzvaný motýlí střih vlasů, který představuje delší ofinu, jež navazuje na trochu sestříhané vlasy, a balayge, která vlasy jemně zesvětluje. Jedná se přitom o dva současné největší vlasové trendy podzimu 2023.

Mohlo by se vám líbit

Motýlí střih: Nejkrásnější sestřih podzimu, který sluší každé ženě

Hledáte účes, který vám bude slušet? Toužíte po změně? A nebojíte se vrátit zpátky do let minulých? Pokud jste třikrát odpověděla ano, pak na scéně přivítejte butterfly cut, tedy motýlí střih! Aktuální trend, který můžete vídat u světových celebrit i hvězd sociálních sítí.
marianne.cz

Změny princezniných vlasů v minulosti

Vzhledem k tomu, že od roku 2020 si nechávala princezna Kate ofinu dorůst, byly její vlasy tak nějak pořád stejné, měly stejný vývoj. Její ofina tak může nyní působit trochu jako „šok“. Ale vlastně to tak úplně není. Srovnatelné změny vlasů měla i v minulosti.

Nyní má princezna vlasy zesvětlené technikou balayge, vlasy si nechala ale zesvětlit i dříve. V roce 2013 ustoupila princezna Kate poprvé od tmavě hnědých vlasů a dala přednost světlým melírům. Důkazem je ikonická fotografie, na které Kate drží v náručí čerstvě narozeného prince George. Mimochodem, obdobně zesvětlené vlasy nosila princezna Kate také v říjnu 2020. Naopak o rok později jste ale mohli zaznamenat, že měla vlasy opět tmavě hnědé.

Nedílnou součástí účesu princezny Kate vždy byla také ofina v různých délkáchnyní ji má v takové, která je součástí takzvaného motýlího střihu, je tedy trochu delší a navazuje na sestříhané vlasy. V minulosti měla ale i výraznější ofinu. v listopadu 2014 měla přední vlasy střižené na kratší délku, avšak pro skutečnou ofinu se rozhodla o rok později, v říjnu 2015. Následně si nechala přední prameny dorůst. Druhou šanci ofině dala v březnu 2020. Poté až teď.

Změna vlasů, změna života

Spoustu žen to má tak, že když si mění vlasy, znamená to životní změnu. Činí tak často například po rozchodu. Může zde tedy vyvstávat otázka, zda to není případ i princezny Kate.

Podle našich informací toto ale není ten případ. S princem Williamem vypadají i po 12 letech po svatbě spokojeně. Ledaže by byl účes pozdější reakcí na změnu titulu, a sice když se Kate stala z vévodkyně princeznou.

Proměna vlasů princezny Kate v průběhu let
Mohlo by se vám líbit

Bundy a kabáty, které na podzim nebudete chtít svléknout

Venkovní teploty tomu sice neodpovídají, avšak léto se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. Připravte se tedy na den, kdy léto řekne sbohem, a pořiďte si v aktuálních kolekcích stylovou podzimní bundu. Připravili jsme pro vás přehled trendy kousků, které byste v obchodech neměla přehlédnout.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Cestování
Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras