Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vlasové účesy s omlazujícím efektem: Inspirujte se Emmou Thompson či Jennifer Aniston

Věděly jste, že vhodně zvolený účes leckdy dokáže strčit do kapsy i krém proti vráskám? Přinášíme vám tipy na nadčasové, a především lichotivé účesy, jejichž úprava vám nezabere příliš času, a navíc vám uberou věk.

„Ženy nad 40 by neměly nosit dlouhé vlasy.“ „Tento vlasový trend je jenom pro mladé.“ „V tvém věku bych podobný účes nenosila.“ Milé dámy, na konto našich vlasů slýcháme mnoho komentářů, které leckdy nemají s realitou nic společného. Zapomeňte tedy na všechny „zaručené rady“, které jste ohledně vlasů kdy dostaly. Ať už je vám 50 a nechcete se vzdát dlouhých vlasů, nebo je vám čerstvých 40 a zkrátila jste si vlasy na mikádo, v jednom se pravděpodobně shodneme – ze všeho nejdůležitější je, abyste se v účesu cítila dobře. Proto vám přinášíme inspiraci na účesy pro krátké, polodlouhé i dlouhé vlasy, které podtrhnou vaši přirozenou krásu, a navíc v sobě skrývají anti-aging bonus.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší účesy jara 2023: Zeštíhlí váš obličej a omladí vás

Jaro je za dveřmi a s ním přichází i nové vlasové trendy. Vybrali jsme ty nejlichotivější, které váš obličej zeštíhlí a opticky prodlouží, zároveň vás také omladí. Zjistěte, jak vypadat trendy a chic díky módním jarním střihům.
marianne.cz

Hrátky s krátkými vlasy

Jak už bylo zmíněno, mnoho žen s přibývajícím věkem své vlasy zkracuje. Na tomto rozhodnutí není vůbec nic špatného, důležité je pouze to, jaký účes pro krátké vlasy zvolíte. Krok vedle neuděláte s tzv. pixie účesem, který proslavila Audrey Hepburn nebo modelka Twiggy. I když by se mohlo zdát, že ideální volbou je symetrická podoba tohoto účesu, opak je pravdou. Mnohem lépe uděláte, když kadeřnici poprosíte o „rozvernou“ verzi pixie účesu, která zahrnuje krátké pramínky vlasů i neuhlazenou ofinu. Vlasový expert Jean Will tvrdí, že pixie účes je vhodný pro ženy, které v posledních letech trápí řídké vlasy bez objemu. Podle jeho názoru navíc omlazuje, neboť přenáší pozornost na obličej a lícní kosti.

Pokud patříte k ženám, které se nebojí experimentovat, pak můžete vyzkoušet pixie střih podle monacké kněžny Charlene. Manželka knížete Alberta II. vnesla do svých vlasů hotový rock a v předminulém roce se poprvé na veřejnosti ukázala v krátkém sestřihu, kterému vévodily o pár centimetrů delší prameny vlasů na temeni hlavy.

Oživte své vlasy po ramena

„Jak chcete ostříhat vlasy?“ „Po ramena!“ Zní jedna z častých otázek i odpovědí u kadeřnice. I když na vlasech v délce po ramena není vůbec nic špatného, leckdy tento účes může působit nudným dojmem a přidávat vám na věku. Pokud máte vlnité nebo kudrnaté vlasy a nechcete nad úpravou účesu strávit dlouhé hodiny, pak vyzkoušejte vlnitý bob s jemnou ofinou. Účes, který s oblibou nosí Emma Thompson, vás překvapí svou nenáročností a především anti-aging efektem. „Vrstevný vlasový bob s rozčesanou ofinou je ideální pro ženy, který chtějí zamaskovat vrásky na čele,“ vysvětluje Jean Will pro Express.co.uk. Výhodou účesu navíc je, že díky pěšince na boku sluší nejen ženám s oválným, ale také kulatým obličejem. Opomenout nelze ani tzv. lob, tedy delší mikádo. Lob si v posledních letech oblíbily také zahraniční celebrity, které ho nosí nejen v rovném provedení, ale také ve vlnité verzi. Výhodou lobu je bezpochyby to, že dokáže zakrýt problémové oblasti, jako je krk nebo brada.

Účesy s anti-age efektem

Vzpruha pro dlouhé vlasy

Jste hrdou majitelkou dlouhých vlasů? Pokud vám tato délka vyhovuje, pak se jí nemusíte vzdávat ani po padesátce. Podstatné je pouze to, abyste zvolila vhodný účes, který dlouhé kadeře pozvedne. Sázkou na jistotu jsou dlouhé, vrstvené vlasy. V tomto případě si dejte pozor pouze na objem. V případě, že máte u pěšinky vlasy zplihlé, použijte texturizační sprej, který vlasům dodá nejen kýžený objem, ale také je udrží na jednom místě. Nebojte se také pracovat s kulmou, díky které můžete objem vlasů opticky zvětšit, a vytvořit tak nádherný účes.

Mohlo by se vám líbit

Od rovných vlasů až po ofinu! Prohlédněte si vlasovou proměnu Kate Middleton

Kate Middleton nepatří k ženám, které by s účesy neustále experimentovaly. Přesto jsme si za posledních deset let mohli všimnout, že vlasy vévodkyně z Cambridge prošly mnoha změnami – od zesvětlení až po ofinu.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Sbohem, nudné mikádo! Vlasovým trendům pro léto 2024 vládne 5 překvapivých střihů

Sbohem, nudné mikádo! Vlasovým trendům pro léto 2024 vládne 5 překvapivých střihů

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci