Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jak na perfektní domácí foukanou?

Šikovným rukám kadeřníků se samozřejmě nic nevyrovná, s těmihle tipy se jim ale při domácím fénování rozhodně o kousek přiblížíte.

Karolína Demelová | 26. 11. 2023

Perfektně koordinované pohyby, ladné pootáčení kartáčem a na konci překrásně lesklé vlasy, které poslušně drží tvar i několik dní. V salonu vypadá foukaná jako balet, jenže samy doma většinou postrádáme minimálně jednu ruku navíc – a taky nejspíš nějaké zaklínadlo, které by hřívu ochránilo před krepatěním a plihnutím. Přesto ale nemusí být fénování taková věda, stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel.

Mohlo by se vám líbit

Poklady z lékárny: Skvělá péče o tělo, obličej i vlasy

Do lékárny se vyplatí zajít nejen s receptem od doktora nebo pro vitamíny, hned vedle polic s léky je totiž spousta vynikající kosmetiky.
marianne.cz

1. Nepodcenit přípravu

Pokud jste právě vymotaly vlhké vlasy z ručníku a už saháte po fénu, zadržte. Jste si naprosto jisté, že jste použily přípravek s ochranou před vysokými teplotami? Možná ji obsahuje rovnou váš oblíbený stylingový krém či pěna, jestli se ale o termoochraně nikde na obalu nic nepíše, přidejte ještě rychlý krok v podobě produktu specializovaného právě na tuhle práci. Moderní přípravky obvykle kombinují ochranu před teplem s dalšími benefity, takže si můžete vybrat, jestli chcete své hřívě dodat i lesk, objem, výživu, anebo usnadnit následné tvarování účesu. Skutečně tenhle neviditelný štít proti teplu nepodceňujte, protože vlasům jinak po čase hrozí přesušení, ztráta pružnosti i lámání.

2. O pár minut déle

Dobrá, teď když jsou kadeře spolehlivě chráněné, přišel konečně čas zapnout fén. Dokud vlasy nebudou téměř úplně suché, nemusíte se příliš trápit technikou, důležité je finále, kdy vezmete do ruky správný kartáč a začnete vlasy tvarovat, jak si přejete. Pokud tedy nemáte kudrny, to kartáč zcela vynechte, zacvakněte na fén hned na začátku difuzér a přepněte na chladnější vzduch. Do difuzéru postupně nabírejte jednotlivé sekce a snažte se je jen přimáčknout k hlavě a nepřejíždět sem a tam, abyste nenarušily jejich texturu – pro extra hřívu zkuste při fénování střídat vzpřímenou polohu hlavy s předklonem.

Zlaté pravidlo domácího fénování zní, že byste měly pokračovat ještě pár minut poté, co už se vám vlasy zdají suché. Velmi pravděpodobně totiž nejsou a právě kvůli zbytkové vlhkosti se po chvíli zvlní, zkrepatí nebo zplihnou. A využijte taky na maximum možnosti nastavení různých teplot fénu: vyšší jsou pro tvarování, chladnější pak výsledek zafixují.

3. Na velikosti záleží

Měl by být kvalitní, pro rychlejší vysoušení se vyplatí zvolit ten s otvory a každopádně by se vám měl dobře držet v ruce. Ale jaký tvar a velikost kartáče vybrat? Sázkou na jistotu jsou kulaté, u kterých obecně platí, že čím delší vlasy máte, tím větší by měl mít průměr. Pro rychlé a snadné vyfoukání vlasů dohladka ale můžete zvolit i kartáč plochý. Jak už zaznělo, nemá smysl trápit se s kartáčem dřív, než jsou vlasy vysušené asi na osmdesát procent – teprve pak přichází chvíle, kdy skutečně tvarujete účes. V tomhle kroku je hlavní trpělivost: vyplatí se pořídit skřipce, postupovat po jednotlivých sekcích a přes kartáč vždycky fénovat jen menší prameny. A pokud ani přes veškeré snahy stále nedokážete zkoordinovat fén v jedné a kartáč v druhé ruce, vyměňte zkrátka oba za vysoušeč s hlavicí ve tvaru kartáče. 

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend: long bob a jeho tisíc podob

Propadněte kouzlu nejoblíbenějšího účesu celebrit a objevte své nové já. Delší mikádo (Long bob neboli LOB) je díky své nekonečné variabilitě perfektní volbou pro svěží jarní styling. Nejste si jistá, zda je tento vlasový střih pro vás? Odrazují vás jeho nároky na úpravu? Ukážeme vám, jak ho upravit jednoduše a vždy s perfektním výsledkem. Vy se tak můžete proměnit každý den v někoho trochu jiného – když budete chtít.
marianne.cz
Testovací galerie se správnými fotkami
Zdroj článku

Související články

Krása
Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody